گردشگری سلامت در تهران + رزرو هتل های تهران + بروز شده

0 120

گردشگری سلامت در تهران + رزرو هتل های تهران + بروز شده

تهران به عنوان پایتخت ایران، در زمینه گردشگری سلامت در تهران نقش پر رنگی دارد. سالیانه گردشگران خارجی بسیاری از اقصی نقاط جهان نظیر پاکستان، آذربایجان، ترکیه، عراق، عمان و افغانستان به تهران می‌آیند. این افراد می‌خواهند از خدمات درمانی و پزشکی بهره‌مند گردند و از جاذبه‌های تهران بازدید نمایند.

تهران ارائه‌دهنده امکانات عالی و باکیفیتی در زمینه پزشکی و درمانی می‌باشد، همچنین از مجهزترین بیمارستان‌ها و مراکز درمانی برخوردار است. به همین خاطر این روزها گردشگران تهران به رزرو هتل های تهران اقدام می‌کنند. در این مقاله می‌خواهیم به « گردشگری سلامت در تهران » بپردازیم.

ویژگی‌های گردشگری سلامت در پایتخت

گرشگردی سلامت چیست؟

امروزه پدیده‌ی ” گردشگری سلامت ” به‌طور جزئی ” گردشگری سلامت در تهران ” به صورت گسترده مورد استقبال عموم افراد واقع شده است. اما گردشگری سلامت چیست؟ سازمان جهانی جهانگردی این تعریف را برای گردشگری سلامت ارائه داده است : سفری که یک فرد به کشوری دیگر با هدف بدست آوردن خدمات درمانی انجام می‌دهد. به عبارتی یک توریست با سفر کردن از محل زندگی خود، این امکان را دارد تا از خدمات درمانی کشور مقصد بهره‌مند ‌گردد. اینگونه سلامت جسمی و یا روانی‌اش را تامین خواهد شد. از دلایل ظهور این پدیده نیز کمبود یا نبود برخی از خدمات درمانی، هزینه‌ی بالا و عدم داشتن تکنولوژی‌های پیشرفته درمانی در کشور مبدا می‌باشد.

امروزه مدیکال توریسم در دنیا مورد استقبال جمع وسیعی واقع شده است. این فرصت را اکثر کشورهای در حال توسعه غنیمت شمرده‌اند. کشورها از آن جهت بالا بردن تولید ناخالص ملی و همچنین ارتقا استانداردهای کیفیتی ارائه‌ی خدمات درمانی در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی خود بهره می‌برند.

از جمله الزامات اصلی این صنعت نوپا، برخورداری از مراکز درمانی و بیمارستان‌های پیشرفته با امکانات مناسب می‌باشد. گردشگری سلامت در تهران با توجه به نیاز اساسی کشورهای همسایه به دریافت خدمات درمانی مناسب، و داشتن دانش بالا و همچنین کادر مجرب، پتانسیل تبدیل شدن به یکی از قوی‌ترین و برترین مقاصد گردشگری سلامت را دارد.

گردشگری سلامت در تهران

خدمات گردشگری سلامت در بیمارستان‌های ایران

در سال‌های گذشته گردشگری سلامت در تهران در برخی از بیمارستان‌های ایران همچون بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی لاله، به دریافت مجوزهای رسمی و گواهینامه‌های بین‌‌المللی موفق شدند. هدف از گردشگری سلامت در تهران ارائه‌ی خدمات درمانی به گردشگران بین‌المللی و همچنین پذیرایی از بیماران خارجی بوده است.

ارائه‌ی خدمات گردشگری سلامت در تهران در بیمارستان‌های با استقبال وسیعی مواجه شده است. یکی از دلایل اصلی این پدیده هزینه‌ی مناسب خدمات درمانی و پزشکی در ایران، در مقایسه با سایر کشورهای توسعه یافته می‌باشد. برای بیماران بین‌المللی در ایران هزینه‌ی درمان بسیار پایین‌تر تمام می شود.

علاوه بر این موضوع از لحاظ موقعیت جغرافیایی کشور ما در مجاورت بیش از ۱۰ کشور با جمعیت بالای ۲۰۰ میلیون نفر قرار دارد. همچنین اغلب این کشورها در حوزه پزشکی و درمان بسیار ضعیف‌ هستند و نمی‌توانند با پزشکان و کادر درمان ماهر ایرانی رقابت کنند. به همین خاطر هم می‌باشد که این کشورها بازار بالقوه‌ای برای صنعت توریسم درمانی محسوب می‌شوند. شایان ذکر است که بیمارستان‌های تخصصی و فوق تخصصی لاله جهت درمان بیماران از پیشرفته‌ترین تجهیزات و تکنولوژی‌ها بهره می‌برد.

انواع جراحی‌ها با کیفیت بالا دربیمارستان ما توسط پزشکان ماهر صورت می‌پذیرد. خوب است بدانید پزشکان معروفی در بیمارستان لاله مشغولند که آوازه‌ی شهرت آن‌ها به صنعت گردشگری سلامت در تهران کمک بزرگی نموده است .

پژوهشگران و دانشمندان ایرانی در حوزه‌هایی نظیر انواع جراحی های درمانی و زیبایی و روش‌های نوین درمان نازایی و ناباروری و سلول‌های بنیادی جراحی های پیشرفته مغز و اعصاب و قلب پیشرفت‌های قابل‌توجهی داشته‌اند. تمام این پیشرفت‌ها قدرت درمانی ایران را در حوزه‌های گوناگون علم پزشکی به نمایش گذاشته است.

البته لازم است به عوامل بالا تاثیر جاذبه‌های توریستی، مناظر طبیعی و آب و هوای چهار فصل کشور و موقعیت مناسب بیمارستان لاله را بیفزاییم. تمامی این عوامل کمک کرده‌اند تا از سراسر دنیا بیماران بین‌المللی بسیاری جهت دریافت خدمات درمانی به ایران مراجعه نمایند. اینگونه بیمارستان jivhk به یکی از قطب‌های گردشگری سلامت در تهران تبدیل شد.

گرشگردی سلامت چیست؟

ویژگی‌های گردشگری سلامت در پایتخت

  • در شهر تهران بیمارستان‌ها و درمانگاه‌های تخصصی بسیاری مشغولند که ارائه‌دهنده امکانات مناسبی برای گردشگران سلامت می‌باشند.
  • هزینه‌های خدمات پزشکی پایتخت در مقایسه با سایر کشورها ارزان‌تر می‌باشد. از همین رو مقصدی عالی برای گردشگران سلامت به شمار می‌رود.
  • پزشکان، متخصصان، پرستاران و بطورکلی کادر پزشکی تهران، با تجربه و آموزش دیده می‌باشند.
  • پرسنل بخش گردشگری سلامتی در تهران، به زبان انگلیسی به خوبی مسلط می‌باشند.
  • در تهران فناوری پزشکی به‌روز است و بیمارستان‌ها مجهز به تجهیزات پیشرفته و مدرن می‌باشد.

خدمات گردشگری سلامت در بیمارستان‌های ایران رزرو هتل های تهران

برای رزرو هتل در تهران مثل هتل اسپیناس پالاس تهران توجه کنید:

تعیین هدف خود از سفر

این کار می‌تواند به شما کمک کند تا هتلی که موقعیت جغرافیایی مناسب را دارد انتخاب کند. برای نمونه چنانچه برای اهداف درمانی راهی تهران می‌شوید، بهتر است که هتل‌های اطراف مکان‌های درمانی و بیمارستان را بررسی کنید. چنانچه به قصد بازدید از جاذبه‌هایی نظیر کاخ گلستان به تهران سفر می‌کنید، بهتر است هتل‌های اطراف این جاذبه‌ها را رزرو نمایید.

اندازه‌گیری بودجه سفر

برای انتخاب و رزرو هتل لازم است ابتدا هزینه‌ای که به این کار اختصاص می‌دهید مشخص گردد. چنانچه برایتان هزینه اهمیتی ندارد پس سری به هتل‌های پنج‌ستاره یا چهارستاره بزنید. اما اگر می‌خواهید برای اقامتگاه سفر قیمت کمتری را اختصاص دهید بهتر است یکی از هتل‌های مقرون‌به‌صرفه و اقتصادی را رزرو نمایید.

مقایسه امکانات هتل‌ها

پس از اینکه هدف و بودجه سفر را مشخص کردید لازم است تا سراغ سایت‌ها و پلت‌فرم‌های رزرو هتل بروید. با مقایسه قیمت‌ها و امکانات هر هتل این امکان را دارید تا درباره رزرو آن تصمیم‌گیری کنید. البته، راه ساده‌تری هم وجود دارد. از یک سایت رزرو هتل تهران که دارای فیلترهای معینی نظیر محبوبیت هتل، امکانات مختلف و قیمت رزرو هتل در تهران است بهره ببرید. با این کار مقایسه هتل‌ها سریع‌تر صورت می‌گیرد.

انتخاب اتاق

پس از آن که به بررسی امکانات و خدمات هتل و موقعیت جغرافیایی آن پرداختید، سراغ انتخاب اتاق بروید. معمولا اتاق‌های هتل‌ها دارای امکانات و متراژ مختلفی هستند و برای شرایط مختلف مناسب‌ می‌باشند. به عنوان مثال، چنانچه قصد دارید صبحانه را در اتاق صرف کنید، اتاقی که دارای چنین خدماتی است را انتخاب کنید. در صورتی که تعداد همسفران شما زیاد می‌باشد، نیز این امکان را دارید تا اتاق‌های بزرگ‌تر یا اتاق‌هایی که تخت یا رخت‌خواب اضافه دارند را رزرو نمایید.

تعیین مدت زمان و تاریخ اقامت

پس از انتخاب اتاق بهتر است سراغ انتخاب تاریخ سفر بروید. این تاریخ زمانی باشد که با زمان ورود شما به تهران هماهنگ باشد.

جمع بندی

گردشگری سلامت نیز چالش‌های خاص خودش را دارد. بخشی از چالش‌هایی که در گردشگری سلامت تهران وجود دارد، به واسطه‌های غیرمجاز در این صنعت می‌باشد. این واسطه‌ها سبب می‌شوند تا خدماتی با کیفیت خیلی پایین به مسافران خارجی ارائه گردد. همچنین شرایط رفاهی و اقامتی مطلوبی برای آن‌ها فراهم نشود. اینگونه سرقتی بزرگی از گردشگران بین‌المللی که جهت خدمات توریسم سلامت به ایران آمده‌اند، صورت خواهد پذیرفت. از همین رو پیشنهاد می‌کنیم جهت دریافت خدمات گردشگری سلامت در تهران به تبلیغاتی که فضای مجازی صورت می‌گیرد اعتماد نکنید. خدمات مورد نیاز خودتان را از مراکز درمانی معتبر و بیمارستان‌های معروف دریافت نمایید.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.