چه کسانی می‌توانند عمل اسلیو انجام دهند؟ + بروز شده

0 77

چه کسانی می‌توانند عمل اسلیو انجام دهند؟ + بروز شده

چکیده : چه کسانی می‌توانند عمل اسلیو معده انجام دهند؟ جراحی اسلیو معده می‌تواند برای کاهش وزن بسیار موثر باشد، اما همه نباید از این روش برای لاغری استفاده کنند.

جراحی اسلیو معده می‌تواند برای کاهش وزن بسیار موثر باشد، اما همه نباید از این روش برای لاغری استفاده کنند. به همین سبب، پیش از اقدام مهم است که در نظر داشته باشید که آیا کاندید مناسبی برای این روش هستید یا خیر. بنابراین برای این که متوجه شوید چه کسانی میتوانند عمل اسلیو انجام دهند ، توجه به چند نکته ضروری است. البته، پیش از آن که به موضوع کاندیدای مناسب برای عمل اسلیو معده بپردازیم، باید بدانیم که این عمل چیست و چگونه انجام می‌شود؟

عمل اسلیو

عمل اسلیو معده

جراحی اسلیو معده که به نام گاسترکتومی نیز شناخته می‌شود، یک نوع جراحی کاهش وزن است که به بهبود سلامتی کمک می‌کند. این جراحی با محدود کردن اندازه معده به هدف نهایی خود می‌رسد، به گونه‌ای که شما تنها می‌توانید مقدار معینی از غذا را مصرف کنید. علاوه بر این، عمل اسلیو  باعث تغییرات در سطوح هورمونی می‌شود که به کاهش وزن کمک می‌کند. (منبع: سایت بهترین جراح اسلیو معده، دکتر محمدرضا فرهمند)

این جراحی به روش لاپاراسکوپی انجام می‌شود، به این معنا که پزشکان از طریق برش‌های کوچک و با استفاده از دوربین کوچک در انتهای تجهیزات جراحی، داخل بدن را مشاهده می‌کنند. برش‌ها به سرعت بهبود پیدا می‌کنند و زخم کمی ایجاد می‌کنند. پس از انجام عمل، باید دستورالعمل‌های مختلفی را رعایت کنید تا اطمینان حاصل شود که جراحی با موفقیت انجام شده است.

شرایط عمل اسلیو

برای انجام هر نوع جراحی کاهش وزن، باید برخی از شرایط را دارا باشید. اگر شرایط زیر را دارید، ممکن است کاندید خوبی برای جراحی اسلیو معده یا سایر روش‌های کاهش وزن باشید:

•    شاخص توده وزنی (BMI) شما به بیش از 40 رسیده است.
•    شاخص توده وزنی شما بالای 35 است و مبتلا به بیماری مرتبط با چاقی مانند دیابت هستید.
•    شما به اندازه کافی برای انجام عمل جراحی آمادگی دارید.
•    بعد از انجام تمام روش‌های لاغری اعم از فعالیت‌های ورزشی و رژیم غذایی موفق به کاهش وزن خود نشده‌اید.

علاوه بر الزامات فیزیکی برای جراحی کاهش وزن، اطمینان از آمادگی ذهنی برای این عمل نیز ضروری است. برای موفقیت آمیز بودن جراحی، باید برای ایجاد تغییرات بزرگ آماده باشید. قبل از ای نکه بتوانید جراحی اسلیو معده را انجام دهید، پزشک باید اطمینان حاصل کند که:

•    تمام تلاش خود برای انجام فعالیت‌های ورزشی و رژیم غذایی را کرده‌اید.
•    آماده هستید که پس از جراحی تغییرات طولانی مدت در رژیم غذایی و سبک زندگی را تحمل کنید.
•    خطرات و مزایای این روش را درک می‌کنید.

کاندیدای عمل اسلی معده

چه زمانی جراحی اسلیو معده بهترین گزینه است؟

اگر معیارهای واجد شرایط بودن را دارید و از نظر ذهنی برای جراحی کاهش وزن آماده‌اید، باید تصمیم بگیرید که کدام روش برای شما مناسب‌تر است. ممکن است کاندید خوبی برای جراحی اسلیو معده باشید. این امر تنها در صورتی رقم خواهد خود که:
•    اضافه وزن شدیدی دارید؛ زیرا این یکی از موثرترین ملاک‌ها برای کاهش وزن است.
•    به دیابت نوع 2 مبتلا هستید؛ زیرا علائم شما می‌تواند به سرعت پس از جراحی اسلیو معده بهبود یابد.
•    تمایلی برای انجام سایر عمل‌های جراحی مانند بالن معده ندارید.

چه کسانی نمی توانند عمل اسلیو معده انجام دهند؟

انجام جراحی اسلیو معده برای برخی افراد ممکن نیست. این افراد ممکن است به دلیل وضعیت‌های پزشکی خاص یا عدم تطابق با شرایط جراحی، از انجام آن منع شوند. به عنوان مثال:

•    وضعیت‌های پزشکی خطرناک: افرادی که مشکلات جدی سلامتی مانند بیماری‌های قلبی-عروقی یا تنفسی شدید دارند.
•    سن بالا: افرادی که سن زیادی دارند ممکن است به دلیل مشکلات پزشکی و عوارض جراحی، از انجام آن منع شوند.
•    وضعیت روانی نامناسب: افرادی که به مشکلات روانی مانند اختلالات تغذیه‌ای، افسردگی شدید یا اضطراب دچارند، باید ابتدا مشکلات روانی خود را مدیریت کنند.
•    عدم تطابق با الزامات روانشناختی و زندگی پس از جراحی: جراحی اسلیو معده نیاز به تغییرات عمده در رژیم غذایی و سبک زندگی دارد. افرادی که تمایل یا توانایی برای انجام این تغییرات را ندارند، ممکن است نتوانند از جراحی بهره‌مند شوند.

انجام مشاوره پزشکی پیش از عمل اسلیو

انجام مشاوره پزشکی پیش از جراحی اسلیو معده بسیار مهم و ضروری است تا به شما کمک کند تصمیم درستی برای سلامتی خود بگیرید. مشاوره پزشکی قبل از جراحی به شما اطلاعات کاملی در مورد فرآیند جراحی، آمادگی شما برای آن و نتایج ممکن ارائه می‌دهد. در زیر توضیحاتی درباره اهمیت مشاوره پزشکی پیش از جراحی اسلیو معده آمده است:

•    ارزیابی وضعیت پزشکی: پزشک در این مرحله وضعیت پزشکی شما را ارزیابی می‌کند تا مطمئن شود که آیا شما برای جراحی آمادگی دارید یا خیر. این شامل آزمایشات، مشاهده تاریخچه بیماری‌ها و داروهای مصرفی شما است.

•    شرح عمل: پزشک به شما جزئیاتی درباره نحوه انجام جراحی اسلیو و چگونگی تأثیرات آن بر وزن و سلامتی شما ارائه می‌دهد.
•    بررسی مزایا و معایب: این اطلاعات به شما کمک می‌کند تا تصمیم مناسب‌تری برای خودتان بگیرید و بدانید که آیا واقعا کاندید مناسبی برای عمل اسلیو معده هستید یا خیر.
این مشاوره فرصتی است تا شما بتوانید تمام سوالات خود را از پزشک بپرسید و پاسخ تمام مواردی که برایتان مهم است را دریافت کنید. برای دریافت مشاوره میتوانید از سایت بهترین جراح لاپاراسکوپی ایران جناب آقای دکتر محمدرضا فرهمند وقت مشاوره رزرو نمایید.

آیا عمل اسلیو معده سخت است؟

عمل اسلیو معده یک جراحی جدی و تغییردهنده است، اما دشواری آن بستگی به وضعیت فرد و تجربه‌ی شخصی دارد. این جراحی معمولاً با استفاده از روش لاپاراسکوپی انجام می‌شود که منجر به برش‌های کوچک‌تر و زمان بهبود کمتری می‌شود. افراد ممکن است در طول مدت بازیابی پس از جراحی دچار خستگی، تغییرات در رژیم غذایی و تغییرات هورمونی شوند. همچنین، تغییرات در سبک زندگی و تمرینات ورزشی بعد از عمل می‌تواند برای برخی افراد چالش‌برانگیز باشد. بنابراین، سختی عمل بستگی به توانایی جسمانی و همچنین روحیه شما دارد.

به طور کلی، افرادی که دارای BMI بالا ( بیش از 40 یا بیش از 35 با بیماری‌های مرتبط با چاقی ) هستند، به علاوه آن که آمادگی روانی و فیزیکی برای تغییرات پس از جراحی دارند، می ‌توانند برای عمل اسلیو معده مناسب باشند. همچنین، مشاوره و ارتباط مستمر با پزشکان و تیم درمانی برای انتخاب بهترین گزینه و مطمئن شدن از انطباق با الزامات جراحی ضروری است.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.