چرا کمپ برای ترک اعتیاد بهتر است + بروز شده

0 109

چرا کمپ برای ترک اعتیاد بهتر است + بروز شده

چرا کمپ برای ترک اعتیاد بهتر است

مهمترین موضوع برای ترک مواد مخدر این است که فرد بپذیرد اعتیاد دارد. برخی از افرادی که با اعتیاد و سوء مصرف مواد دست و پنجه نرم می کنند این تصور را دارند که چرا باید به دنبال درمان باشند؟ آنها ممکن است فکر کنند اعتیادشان را می توانند کنترل کنند یا اینکه اعتیادشان تاثیری بر سایر بخش های زندگی آنها ندارد. به هر حال اهدافی نظیر نجات دادن زندگی خود فرد و اطرافیانش و بهبود کیفیت زندگی فردی می توانند دلایل محکمی برای ترک اعتیاد باشد. پس اگر خود یا یکی از نزدیکان و دوستان و … به بلای خانمان سوز اعتیاد دچار شده اید، برای نجات اقدام کنید.

بسیاری از مردم شک دارند یا نمی دانند برای ترک اعتیاد کمپ بهتر است یا بیمارستان، که مطالعه این مطلب به شما کمک میکند. این کار با درمان و مراقبت با روش های درست میسر خواهد شد.

مرکز بازپروری یا کمپ ترک اعتیاد چگونه جایی است؟

درمان و بهبودی اعتیاد برای افراد مختلف می تواند معانی مختلفی داشته باشد. هر فرد بیمار نیازهایی در رابطه با بهبودی دارد. برخی ممکن است به مراقبت عمیق و شبانه روزی بیشتر مثلا از یک ماه تا چند ماه نیاز داشته باشند، در حالی که برخی دیگر ممکن است با گزینه های کوتاه مدت مثلا ظرف مدت یک ماه بهبودی کامل را به دست آورند. در هر صورت بهترین گزینه رفتن به یک مرکز درمانی مسکونی یا همان کمپ ترک اعتیاد است. چرا؟

درمان اعتیاد به انواع مواد مخدر از طریق اقامت در یک کمپ اغلب موفق ‌تر از مراقبت‌ های سرپایی و خانگی است. شاید حضور در یک برنامه 24 ساعته در 7 روز هفته با تحت نظر گرفته شدن، دلهره آور به نظر برسد، اما این محیط برای مبارزه با اعتیاد به مواد مخدر ضروری است. افرادی که تحت درمان در مراکز بازپروری قرار می گیرند، شانس بیشتری برای بهبودی طولانی مدت و سالم ماندن دارند.

محیط کمپ ترک اعتیاد

کمپ های ترک اعتیاد طیف وسیعی از برنامه های درمانی را ارائه می هند که می تواند کمک بزرگی برای بهبودی سریع باشد. برنامه های درمانی متناسب با نیاز هر فردی طراحی می شود. این می تواند شامل سم زدایی، برنامه های روان درمانی و مراقبت و پشتیبانی پس از درمان باشد. همچنین این چنین مکان هایی امنیت و حمایت لازم را برای فرد بیمار فراهم میکند. لطفا به خواندن ادامه دهید تا در مورد مزایای درمان سوء مصرف مواد در کمپ و نحوه عملکرد مراکز توانبخشی بیشتر بدانید.

7 مزیت مهم رفتن به کمپ برای ترک اعتیاد

1- سم زدایی بدن از مواد مخدر

اولین اقدام در هر برنامه اقامتی، دوره سم زدایی برای خارج کردن هر گونه دارو از بدن بیمار است. این برنامه شامل خدمات پزشکی و دارویی برای کاهش علائم ترک است. مزیت فوق العاده درمان بستری این است که محیطی امن برای سم زدایی بیماران فراهم است. تلاش برای سم زدایی به تنهایی برای کسانی که مشکلات سوء مصرف مواد دارند می تواند بسیار خطرناک باشد.

اما در کمپ، بیماران می توانند در حین سم زدایی، مراقبت و نظارت پزشکی دریافت کنند. علائم ترک هر ماده متفاوت است و حتی می تواند منجر به مشکلات پزشکی جدی مانند تشنج شود. بنابراین، بهتر است سم زدایی در محیطی انجام شود که متخصصان پزشکی بتوانند پیشرفت بیمار را ردیابی کنند و در صورت نیاز مداخله کنند.

2- ایجاد ساختار و انضباط در کمپ ترک اعتیاد

دیگر مزیت رفتن به مرکز توانبخشی، ساختار و نظمی است که در اختیار شما قرار می دهند. برنامه های درمانی ارائه شده بر ایجاد برنامه های روزمره پر از فعالیت های سازنده و جلسات مشاوره برای کمک به درگیر نگه داشتن بیماران و حذف حواس پرتی تاکید دارند. در بین فعالیت های برنامه ریزی شده، استراحت به بیماران داده میشود تا بتوانند آنچه را که می آموزند، تحلیل و پردازش کنند. ساختار این برنامه‌ ها به بیماران کمک میکند تا عادات سالم را تمرین کنند. و امید است که پس از خروج از برنامه هم بتوانند این ساختار منظم را حفظ کنند. چرا که این نوع ثبات و روال کلیدی برای بهبودی لازم است.

3- ایجاد محیطی امن و حمایتی

از مزیت های قابل توجه کمپ ها این است که بیماران در محیطی امن و حمایتی توسط افرادی محسور شده اند که درک عمیقی از آنچه که بر این افراد میگذرد، دارند. حمایت همتایان جنبه اولیه درمان است و برای حفظ هوشیاری طولانی مدت کاملا ضروری است. اساساً بودن در کنار افرادی که تجربه مشابهی دارند، می تواند به بیماران کمک کند که کمتر احساس تنهایی کنند.

4- ارائه درمان های موثر

بخش ضروری در هر برنامه ترک اعتیاد، درمان است. این شامل درمان فردی و گروهی در طول مدت اقامت بیمار خواهد بود. زیرا اعتیاد یک بیماری روانی، جسمی و روانی است و این درمان ها که شامل رفتار درمانی، خانواده درمانی، مشاوره فردی و گروهی میشود، برای کمک به افرادی که در حال بهبودی هستند در درک محرک‌ های عاطفی مصرف مواد و چگونگی ایجاد مکانیسم ‌های مقابله ‌ای جدید و سالم بسیار مهم است.

نظارت و مراقبت پزشکی در کمپ

هدف از این درمان ها در فرآیند توانبخشی کمک به بیماران برای تغییر نگرش، باورها و رفتارهای خود در مورد سوء مصرف مواد، شرکت در درمان و تشویق به پرورش یک سبک زندگی سالم است.

5- پشتیبانی 24 ساعته

نظارت پزشکی و بالینی شبانه روزی در طول هفت روز هفته خیلی می تواند به روند بهبودی کمک کند. این می تواند برای جلوگیری از عود در افرادی که اعتیاد شدید دارند، بسیار حیاتی باشد. زیرا افرادی که در حال بهبودی هستند در مدت کوتاهی پس از قطع مصرف موادی که به آن معتاد شده اند، در برابر انواع مختلفی از مسائل بهداشتی آسیب پذیر هستند.

6- استفاده از خدمات و امکانات رفاهی کمپ ترک اعتیاد

هر مرکز و کمپ ترک اعتیادی باید امکانات رفاهی لازم برای بیماران خود را فراهم کند. همچنین بهترین خدمات را باید ارائه کنند. از جمله این امکانات و خدمات میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • اتاق های اختصاصی و مجهز
  • وسایل ورزشی و تفریحی برای تمام سنین
  • وجود استخر روباز با محیط زیبا
  • سالن غذاخوری مناسب و کامل
  • فروشگاه مواد غذایی مورد نیاز
  • ارائه پکیج بهداشتی کامل به بیماران

غلبه بر اعتیاد و بهبودی با رفتن به کمپ ترک اعتیاد

در کمپ های ترک اعتیاد ابزار و منابع مناسب برای غلبه بر اعتیاد برای افرادی که سوء مصرف مواد مخدر دارند، فراهم است. از ارائه یک محیط امن و حمایتی گرفته تا کمک های پزشکی 24 ساعته، درمان های روزانه و درمان هایی که به افراد کمک می کند تا دلایل اعتیاد خود را بهتر درک کنند و بر آن غلبه کنند. مراکز بازپروری می توانند سفری امن و هوشیار برای رسیدن به زندگی پاک و سالم ارائه دهند.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.