پرستار منزل تهران + بروز شده

0 202

پرستار منزل تهران + بروز شده

در دوران حاضر افزایش سن و شیوع بیماری‌ها باعث شده‌است که نیاز به پرستار حرفه‌ای در منازل افزایش یابد. پرستاری منزل یکی از مواردی است که بیماران، کودکان، سالمندان و خانواده‌های آن‌ها می‌توانند با استفاده از آن، از مراقبت‌های پزشکی و پرستاری حرفه‌ای در خانهٔ خود بهره‌مند شوند. شرکت‌های استخدام پرستار با تخصص‌های مختلف به افراد کمک می‌کنند تا از خدمات پرستاری منزل بهره ببرند. این شرکت‌ها پرستارانی با تخصص‌های مختلف و تجربهٔ کافی درزمینهٔ پرستاری منزل را به خدمت می‌گیرند.

در ادامه به ارائه توضیحات بیشتری دربارهٔ انواع خدمات پرستاری، مهارت‌های موردنیاز پرستاران منزل، شرایط استخدام آن‌ها و مزایای استخدام برای پرستاران و تیمارشوندگان خواهیم پرداخت. لطفا با ما همراه باشید.

پرستار سالمند

انواع خدمات پرستاری

مجموعه‌ای از خدمات منزل پرستاری در تهران وجود دارد که در زیر به آن‌ها اشاره شده‌است:

 • مراقبت از کودک

یکی از تخصص‌های پرستاران منزل، خدمات مراقبت از کودک است. این افراد باید دارای ویژگی‌هایی از قبیل شاداب‌بودن و انرژی بالا برای همراهی با کودکان باشند. لازمهٔ این کار داشتن دانش کافی دربارهٔ خصوصیات کودکان در سنین مختلف، تغذیهٔ کودکان و آشنایی با انواع بازی‌های کودکانه است.

برخی از افراد به دنبال فردی هستند که شناخت تخصصی‌تری نسبت‌به کودکان داشته و توانایی آموزش مهارت‌های مختلف مرتبط با ردهٔ سنی آن‌ها را دارا باشند. برای این کار باید دارای مدرک مربیگری کودک، سابقه کار با کودکان و انرژی بالای متناسب با آن‌ها باشند.

پرستار کودک

 • پرستار سالمند

سالمندان اغلب به دلیل تنهایی و از کار افتادگی نیاز به مراقبت‌ افراد دیگر دارند. از آنجایی که این افراد اغلب خرده‌گیر و ناتوان هستند، بهتر است که مراقبین آن‌ها مهارت و تجربهٔ کافی برای پرستاری از آن‌ها داشته باشند. گاهی نیاز است که پرستار سالمند برای این افراد آشپزی هم انجام دهند و باید تسلط کافی در تغذیهٔ سالمندان داشته باشند.

بیماران نیز برای مراقبت نیاز به پرستارانی دارند که از دانش و تجربهٔ کافی درزمینهٔ بیماری‌های مختلف و نحوهٔ مراقبت از بیماران برخوردار باشند. این افراد مهارت‌هایی از قبیل تزریقات و پانسمان، اطلاعات دربارهٔ داروها و مدرک بهیاری و یا نرس داشته باشند.

مزایای استخدام پرستار منزل

استخدام پرستار منزل در تهران برای بیماران و خانواده‌های آن‌ها مزایای زیادی دارد. در ادامه به بررسی برخی از این مزایا می‌پردازیم:

 • مراقبت‌های پرستاری حرفه‌ای

یکی از مهم‌ترین مزایای استخدام پرستار منزل، مراقبت‌های پرستاری حرفه‌ای است. پرستاران حرفه‌ای می‌توانند از بیماران در مراحل مختلف پرستاری مانند نگه‌داری، تغذیه، نظافت، تمرینات فعالیت بدنی و… حمایت کنند.

یکی دیگر از مزایای استخدام پرستار منزل، اطمینان خاطر است. بیماران می‌توانند از این طریق در محدودهٔ خود، از حفظ حریم شخصی و راحتی خود لذت ببرند و در عین حال همچنان از مراقبت‌های پزشکی و پرستاری حرفه‌ای بهره‌مند شوند.

 • افزایش کیفیت زندگی

با استخدام یک پرستار منزل می‌توان کیفیت زندگی بیمار را افزایش داد. بیماران می‌توانند با توجه به نیازهای شخصی خود، مراقبت‌هایی را دریافت کنند که برایشان بهترین نتیجه را به همراه دارد. با توجه به این‌که به هر فرد یک پرستار اختصاص داده می‌شود، هر فرد می‌تواند مراقبت‌های مطابق با نیازهایش را دریافت کند.

پرستار بیمار

 • صرفه‌جویی در هزینه‌ها

استخدام یک پرستار در منزل می‌تواند در هزینه‌های پزشکی صرفه‌جویی کند. برخی از بیماران به دلیل شرایط خاص بیماری خود، نیاز به بستری در بیمارستان ندارند و به جای آن می‌توانند با استخدام پرستار، مراقبت‌های پزشکی خود را در منزل دریافت کنند. با توجه به این‌که هزینه‌های بیمارستانی بسیار بالاست، استخدام پرستار در منزل می‌تواند در برخی موارد صرفه‌جویی خوبی در هزینه‌های پزشکی به همراه داشته باشد.

 • پشتیبانی از خانواده‌ها

استخدام یک پرستار منزل می‌تواند به نوعی از خانواده‌های بیمار و یا کودک نیز پشتیبانی کند. خانواده‌ها می‌توانند با توجه به شرایط خود، مراقبت‌هایی را برای عضو خانوادهٔ خود دریافت کنند که برایشان بهترین نتیجه را به همراه دارد. همچنین خانواده‌ها با داشتن پرستار در منزل، به‌راحتی می‌توانند به شرایط بیماری عضو خانوادهٔ خود و مراقبت‌های لازم آن‌ها توجه کنند.

مزایای استخدام برای پرستاران

این کار علاوه‌بر این‌که مزایایی برای افراد بیمار، سالمند، کودکان و خانواده‌های آن‌ها دارد، دارای یک‌سری مزایا برای پرستاران نیز هست که در زیر به آن‌ها اشاره شده‌است:

 • بیمه
 • درآمد خوب
 • پاداش و مزایا
 • امنیت شغلی
 • جای خواب

و مزایای دیگر.

شرایط کلی استخدام پرستار

به‌طورکلی تمامی پرستاران برای استخدام در منازل افراد با هدف نگه‌داری از کودک، مربیگری کودک، نگه‌داری سالمند و مراقبت از بیمار باید شرایط زیر را داشته باشند:

 • شرایط سنی بین 25 تا 55 سال؛
 • سابقه کاری داشته باشد؛
 • مودب ، باشخصیت ، صبور ، دلسوز؛
 • وارد به امور منزل و آشپزی؛
 • شناخت کافی درمورد داروها؛
 • تحصیل‌کرده باشد؛
 • داشتن تعهد کاری؛
 • داشتن علاقه؛
 • داشتن مدرک و گذراندن دوره‌های لازم در حوزهٔ پرستاری در منزل.

جمع‌بندی

با استخدام پرستار منزل در تهران، بیماران می‌توانند مراقبت‌هایی با کیفیت بالا و قیمت مناسب در خانهٔ خودشان تجربه کنند. با توجه به تخصص و تجربهٔ پرستاران منزل، امکان مراقبت‌های مناسب از بیماران در خانهٔ آن‌ها وجود دارد که بهبود سلامت جسمی و روانی بیمار را تضمین می‌کند. از دیگر مزایای استخدام پرستار منزل در تهران، می‌توان به صرفه‌جویی در هزینه‌های بیمارستانی، راحتی بیمار در خانه، افزایش اعتماد بیمار به خود و بهبود کیفیت زندگی آن‌ها اشاره کرد. درنهایت انتخاب پرستار مناسب بسیار مهم است و برای این کار باید به تخصص و تجربهٔ آن‌ها توجه کرده و با آن‌ها گفتگوی کافی داشته باشید تا مطمئن شوید که همهٔ نیازهای شما را در نظر گرفته‌اند.

سوالات متداول

 • برای استخدام پرستاری در منزل تهران چه کاری باید انجام دهیم؟

برای این کار بهتر است از پرستارانی که دوره‌های پرستاری مختلف را گذرانده و آموزش‌های لازم را دیده‌اند کمک بگیریم و به هر فردی که ادعای پرستازی دارد اعتماد نکنیم.

 • مزایای شغل پرستاری منزل چیست؟

افراد با شغل پرستاری در منزل دارای امنیت شغلی، حقوق و مزایای عالی، جلی خواب بدون نیاز به پرداخت هزینه و ‌… هستند.

 • برای استخدام مربی کودک چه سوابقی باید داشته باشیم؟

یک مربی کودک باید توانایی‌های لازم برای برقراری ارتباط با کودک، مهارت‌های آموزشی مناسب، شناخت کودکان در سنین مخنلف، مدرک مربیگری و سابقه کار با کودکان و انرژی بالا باشند.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.