فیزیوتراپی در منزل با بیمه: معرفی سرویس سلامت هومکا + بروز شده

0 36

فیزیوتراپی در منزل با بیمه: معرفی سرویس سلامت هومکا + بروز شده

فیزیوتراپی راهکاری اثبات شده برای بازیابی عملکرد اندام آسیب دیده در مصدومیت‌های ورزشی، آسیب‌های شغلی و بیماری‌های حاد و مزمن است. با توجه به تاثیر چشمگیر فیزیوتراپی در درمان مشکلات حرکتی، هر فردی در هر سنی می‌تواند از فیزیوتراپی بهره‌مند شود. با این حال، برخی افراد اطلاع کافی در خصوص خدمت فیزیوتراپی در منزل ندارند. از این‌رو، این مقاله با هدف معرفی بیشتر خدمت فیزیوتراپی در منزل با هومکا و مزایای آن آماده شده است.

چرا فیزیوتراپی در منزل با هومکا  اهمیت دارد؟

خدمت فیزیوتراپی در منزل چندین مزیت قابل توجه دارد که در این بخش از مطلب به تعدادی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

فیزیوتراپی در منزل با بیمه: یکی از مزایای استفاده از خدمات فیزیوتراپی در منزل هومکا امکان بهره بردن از بیمه پایه و تکمیلی است. در این روش، بیمه درصد قابل توجهی از هزینه‌های فیزیوتراپی را پوشش می‌دهد به طوری‌که از نظر مالی می‌توانید تمرینات فیزیوتراپی خود را بدون دغدغه سپری کنید.

صرفه‌جویی در زمان و هزینه: در روش فیزیوتراپی در منزل دیگر نیازی به مراجعه به مراکز درمانی نیست به طوری‌که قادر خواهید بود تا در فضای آرام منزل خود از تمام خدمات فیزیوتراپی بهره‌مند شوید. با استفاده از این خدمات به دلیل عدم تردد درون شهری، وقت بیشتری برای استراحت و انجام فعالیت‌های  فیزیوتراپی در اختیار دارید.

افزایش رضایت بیماران: با اختصاص زمان بیشتر برای بیمار و تمرکز بیشتر فیزیوتراپ بر کار خود، کیفیت خدمات فیزیوتراپی در منزل تفاوت چشمگیری با فیزیوتراپی در کلینیک‌ها دارد و از این‌رو حس رضایت نسبت به انجام توانبخشی در مراکز درمانی بیشتر است. این ویژگی برای بیماران با محدودیت‌های مزمن حرکتی که مراجعه آنان را به مراکز درمانی دشوار و طاقت‌ فرسا می‌کند، بسیار مفید و کاربردی است.

دور ماندن از عفونت‌های بیمارستانی: یکی از مشکلات عمده‌ای که بیماران را در مراکز درمانی تهدید می‌کند احتمال ابتلای آنان به عفونت‌های بیمارستانی است. وجود انواع ویروس‌های مسری و باکترهای عفونی در مراکز درمانی می‌تواند مشکلات دیگری را به مشکل اولیه بیمار اضافه کند. بنابراین، استفاده از سرویس فیزیوتراپی در منزل راهکار ایمن و بهداشتی برای دریافت خدمات توانبخشی بدون حضور در مراکز توانبخشی است.

هومکا به شما کمک می‌کند تا کیفیت زندگی بهتری را تجربه کنید و جنبه‌های فیزیکی، روانی و اجتماعی زندگی خود را ارتقا دهید. برنامه توانبخشی هومکا همچنین می‌تواند مشکلات و عوارض ثانویه را به حداقل رسانده و از بدشکلی فیزیکی یا محدودیت‌های حرکتی جلوگیری کند.

تمرینات فیزیوتراپی در منزل چه تفاوتی با فیزیوتراپی در مراکز درمانی دارد؟

انجام فیزیوتراپی در منزل همان اثربخشی تمرینات مراکز درمانی را دارد با این تفاوت که بیمار به دلیل حضور در منزل خود و بی نیاز از تردد شهری، در وضعیت جسمی و روانی بهتری تحت مراقبت‌های توانبخشی قرار می‌گیرد. در واقع، با دریافت خدمت فیزیوتراپی در منزل، بیماران می‌توانند به طور مستمر دوره توانبخشی را ادامه داده و بهبودی سریع‌تر را در مسیر درمان تجربه کنند. بسیاری از تمرینات فیزیوتراپی را می‌توان با کمک فیزیوتراپیست به آسانی در منزل اجرا کرد و حتی پس اتمام جلسه فیزیوتراپی نیز این حرکات را در خانه تکرار کرد. برای کسب بهترین نتایج از تمرینات فیزیوتراپی در منزل، افراد بایستی توصیه‌ها و دستورالعمل فیزیوتراپیست را به دقت دنبال کنند و به مسیر درمان پایبند باشند.

اهمیت فیزیوتراپی در منزل برای سالمندان

با افزایش سن، بسیاری از افراد ممکن است با محدودیت‌های حرکتی و مشکلات فیزیکی روبرو شوند. در این موارد، فیزیوتراپی در منزل می‌تواند به‌عنوان یک راهکار مؤثر برای بازگشت عملکرد طبیعی و بهبود کیفیت زندگی سالمندان بسیار مفید باشد. در ادامه، به اهمیت فیزیوتراپی در منزل برای افراد مسن می‌پردازیم:

افزایش استقلال حرکتی: فیزیوتراپی در منزل به افراد مسن کمک می‌کند تا استقلال حرکتی خود را حفظ کرده و برای انجام فعالیت‌های روزمره به سایرین وابسته نباشند. مشاوره و تمرینات مناسب فیزیوتراپی در منزل امکان می‌دهد تا سالمندان از نظر تعادل و عملکرد حرکتی ارتقا پیدا کرده و امور روزانه خود را به آسانی و بدون کمک دیگران انجام دهند.

پیشگیری از زمین خوردن: با افزایش سن، خطر افتادن و سقوط یکی از تهدیدهایی است که سلامت سالمندان را در معرض خطر قرار می‌دهد. فیزیوتراپی در منزل با تمرکز بر تقویت عضلات، بهبود تعادل و انعطاف‌پذیری مفاصل به‌عنوان راهکاری موثر در پیشگیری از افتادن و شکستگی استخوان مطرح است.

تسکین دردهای مزمن: فیزیوتراپی در منزل شامل تمرینات و درمان‌هایی است که به کاهش التهاب مفاصل، بهبود درد و استقامت عضلات کمک می‌کند. تمرینات فیزیوتراپی با افزایش گردش خون در ناحیه آسیب دیده تسریع درمان، افزایش تحرک و انعطاف‌پذیری را در سالمندان به همراه دارد.

بهبود شرایط روانی: تمرینات فیزیوتراپی در منزل علاوه‌بر ارتقای سلامت جسمی، به بهبود عملکرد روانی افراد مسن نیز کمک می‌کند. تمرینات فیزیکی به آزادسازی هورمون‌های شادی‌آور مانند سروتونین کمک می‌کند و این فرایند سبب تقویت توانایی‌های ذهنی و بهبود خلق و خو می‌شود.

چگونه خدمت فیزیوتراپی در منزل را درخواست دهیم؟

یکی از مزایای قابل توجه فیزیوتراپی در منزل هومکا، بی‌نیازی از مراجعه به مراکز فیزیوتراپی است. مراحلی که برای درخواست فیزیوتراپی در منزل طی می‌کنید ظرف چند دقیقه قابل انجام است. به منظور استفاده از سرویس فیزیوتراپی در منزل، به وبسایت هومکا مراجعه کنید و از بخش خدمات گزینه فیزیوتراپی در منزل را انتخاب کنید. در ادامه، با تکمیل فرم تماس، کارشناسان هومکا با شما تماس می‌گیرند تا زمان مراجعه فیزیوتراپی به منزل شما مشخص شود.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.