شرایط شکایت از عمل زیبایی + بروز شده

0 14

شرایط شکایت از عمل زیبایی + بروز شده

 

با توجه به افزایش روز افزون جراحی زیبایی، طبعا میزان نارضایتی از این عمل ها نیز در بین افرادی که برای انجام جراحی زیبایی مراجعه کرده اند، افزایش پیدا می کند. علت بسیاری از این نارضایتی ها، عدم مهارت پزشک و یا عدم رعایت موازین علمی و فنی از سوی پزشک مورد نظر می باشد. نکته بسیار مهم این است که شما به عنوان فردی که از جراحی زیبایی انجام داده شده رضایت ندارید، باید شرایطی را برای ثبت شکایت خود علیه جراح زیبایی رعایت نمایید که آگاهی از این شرایط در تخصص وکیل جرایم پزشکی می باشد.

انواع شکایت از جراح زیبایی

شکایت از جراح زیبایی عموما در دو حالت رخ می دهد. حالت اول زمانی است که مراجعه کننده مورد نظر از نتیجه عمل زیبایی که انجام داده، رضایت ندارد. به عبارت دیگر شکایت از جراح زیبایی در این شرایط نه بخاطر آسیب وارده به مراجعه کننده، بلکه بخاطر عدم رضایت از نتیجه عمل صورت می گیرد. به عنوان مثال مراجعه کننده برای جراحی زیبایی بینی مراجعه کرده است اما در نتیجه جراحی بینی فرد متقارن نمی باشد و این موضوع مورد شکایت مراجعه کننده می باشد. حالت دوم شکایت از جراح زیبایی مربوط به زمانی است که در اثر جراحی زیبایی انجام شده به مراجعه کننده آسیب جسمی وارد شده باشد. در این نوع شکایت نتیجه عمل اولویت اول نیست و مراجعه کننده دلیل اصلی شکایت خود را آسیب وارده معرفی می نماید. به عنوان مثال مراجعه کننده برای انجام عمل ابدومینوپلاستی مراجعه کرده است اما در نتیجه انجام جراحی دچار عفونت در اندام های خود می گردد و سبب می شود که پوست مراجعه کننده دچار آسیب شود، در نتیجه مراجعه کننده تصمیم به شکایت از پزشک و یا بیمارستان محل جراحی می گیرد.

وکیل شکایت از جراح زیبایی چه کاری انجام می دهد؟

وکیل شکایت از جراح زیبایی با توجه به نوع شکایت شما و مستنداتی که در اختیار دارید، ابتدا به بررسی این می پردازد که شکایت شما باید علیه چه کسانی مطرح شود. به عنوان مثال در برخی موارد شکایت باید علیه پزشک و بیمارستان و یا مرکز جراحی مورد نظر صورت گیرد و در مواردی شکایت باید علیه کلینیک محل جراحی صورت گیرد. در ادامه وکیل شکایت از جراح زیبایی به تشخیص نوع شکایتی که شما باید انجام دهید می پردازد. وکیل شکایت از پزشک زیبایی باید این مورد را در شکایت لحاظ نماید که پزشک شما در جراحی صورت گرفته موازین علمی و فنی را رعایت ننموده و همچنین مهارت کافی برای انجام جراحی مورد نظر را نداشته است.

شما می توانید با مراجعه به موسسه حقوقی امین عدالت کبریا به عنوان موسسه ای که به صورت تخصصی در زمینه دعاوی پزشکی فعالیت می نماید از وکلایی استفاده کنید که دارای تجربه و تخصص کافی در این زمینه می باشند و با خیالی آسوده پرونده پزشکی خود را به مجموعه ما بسپارید.

نحوه انتخاب وکیل برای شکایت از جراح زیبایی

وکیل شکایت از جراح زیبایی به وکیلی گفته می شود که ابتدائا دارای دانش کافی در زمینه مسائل پزشکی باشد و همچنین تجربه عملی لازم در این زمینه را داشته باشد. به دلیل اینکه پرونده های پزشکی در نهاد های تخصصی مورد رسیدگی قرار می گیرد و شما در شکایت های جراحی زیبایی می بایست به سازمان نظام پزشکی و کمیسیون های پزشکی قانونی، شورای حل اختلاف سازمان نظام پزشکی و دادسرای جرایم پزشکی مراجعه نمایید. وکیل شکایت از جراح زیبایی باید تسلط کامل بر دادسرای تخصصی رسیدگی به جرایم پزشکی داشته و همچنین با سازمان نظام پزشکی، کمیسیون پزشکی قانونی و همچنین شورای حل اختلاف سازمان نظام پزشکی نیز آشنایی کامل داشته باشد تا بتوانید با خیالی آسوده پرونده خود را به وکیل مورد نظر محول نمایید.

موسسه حقوقی امین عدالت کبریا متخصص در زمینه دعاوی پزشکی

موسسه حقوقی امین عدالت کبریا واقع در تهران خیابان کریم خان زند خیابان نجات الهی شمالی کوچه ژاله پلاک1 واحد1، مجموعه ای شامل وکلای پایه یک دادگستری می باشد که دارای تخصص و دانش کافی در زمینه دعاوی پزشکی می باشند و شما می توانید با جستجوی نام موسسه حقوقی امین عدالت کبریا در گوگل از سایت موسسه بازدید نموده و با وکلای موسسه آشنا شوید. برای تنظیم شکواییه، دادخواست، لایحه و سایر خدمات حقوقی در زمینه دعاوی پزشکی می توانید با شماره های موسسه که در سایت وجود دارد تماس بگیرید.


۲۳ دی ۱۴۰۲ ۱۶:۲۵

اشتراک گذاری (چگونه میتوانید این مطلب را برای دیگران بفرستید)Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.