سمزدایی اعتیاد + بروز شده

0 18

سمزدایی اعتیاد + بروز شده

 

پیشرفت علم پزشکی و ابداع درمان های نوین و اثر بخش، باعث کاهش درد در بیماران و التیام بخش دلهای خانواده های زیادی شده است. در کنار همه بیماری ها، اعتیاد و درمان جدید سمزدایی اعتیاد هم جایگاه خاص خود را پیدا کرده است. ترس از درد خماری از یک طرف و حفظ آبروی افراد از طرف دیگر، بر سخت تر شدن ترک مواد مخدر افزوده است. سمزدایی اعتیاد بر همه این باورهای غلط خط بطلان کشیده و با روش های نوین ترک ( سمزدایی سریع ) بهترین و راحت ترین راه های ترک را به بیماران هدیه داده است.

سمزدایی اعتیاد

دستان شفا بخش

.بارون به شدت به شیشه ماشین می خورد و با ضربه های شلاق وار قصد شکستن شیشه ماشین رو داشت و من با تمام توان پام رو روی پدال گاز ماشین فشار می دادم تا هر چه سریع تر به بیمارستان برسم. جلوی درب بیمارستان خاله مهین با چهره ای شکسته و گریان به سمت ماشینم دوید و در حین راه به علت لغزنده بودن زمین و خستگی زیاد جسمی و روحی، بر زمین افتاد که این صحنه من رو خرد کرد.

.من و پسرخاله آرش با هم بزرگ شده بودیم و تقریبا خاله برایم نقش مادر را داشت. تا کنکور با هم بودیم و وقتی من پزشکی قبول شدم و آرش قبول نشد، راهمان از هم جدا شد. آرش بعد از خدمت سربازی به بازار کار وارد شد و چون هوش بالایی داشت، دست به معاملات ماشین و… زد و فرد موفقی شد و طی چند سال، بازار معاملات ماشین را به دست گرفت. ولی متاسفانه مشغله کاری و دوری از خانواده، آرش رو به سمت افرادی کشاند که یا به دلیل حسادت و یا گرفتن بازار رقابت از دست او، به مرور مواد مخدر به او تعارف کردند و آرش طی چند سال، تمام انواع مواد را تجربه کرد و حالا با اوردوزی که کرده بود او را برای مداوا به بیمارستان برده بودند.

.خاله مهین اصرار داشت که توی بیمارستان کنار آرش باشم. بعد از چند روز حال آرش بهتر شد و خطر رفع شد و از اونجا که همه می دونستند امکان مصرف مجدد و حتی خطر مرگ وجود داره تصمیم گرفته شد آرش رو به کلینیک دکتر زارع دوست زمان دانشجویی و همکارم ببریم تا در مورد روش های ترک و بهترین شیوه برای شرایط جسمی و روحیش صحبت کنیم. دکتر زارع بعد از گرفتن مدرک پزشکی، دوره سوء مصرف مواد (ترک اعتیاد) رو هم گذرونده بود.

.توی کلینیک دکتر زارع مثل هر کلینیک ترک اعتیاد دیگه ای درمان های دارویی و غیردارویی از قبیل درمان با متادون، درمان با بوپرنورفین، سمزدایی با بوپرنورفین و شربت اپیوم زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی ارائه می شود. ولی سمزدایی اعتیاد ( سم زدایی متادون ) روشی که ایشون طی سال ها تجربه کاری به دست آورده بودن و به گفته دکتر زارع بیمارانی که شرایط پذیرش این روش رو داشته باشند براشون بسیار موثر است.

.بیماران مراجعه کننده به مرکز سمزدایی می روند، توی اقامتگاهی مخصوص و مجهز مستقر می شوند و از پزشکان و کادر درمان دوره دیده خواسته میشه که خدمات درمانی و سرم تراپی را روی ایشان انجام دهند. حال روحی آرش بعد از اتفاق هفته گذشته به حدی نامساعد بود که در برابر درمان و پیشنهادات ما مقاومتی نکرد. و چون از حمایت های خاله مهین مطمئن بودم و به اخلاقیات و تصمیمات آرش شناخت کامل داشتم، در انتخاب درمان سرم تراپی دکتر زارع شک نداشتم. پس همه با هم به کلینیک دکتر زارع رفتیم. آرش هم مثل هر بیمار دیگه ای بعد از مشاوره اولیه درمان توی کلینیک دکتر زارع، برای سمزدایی اعتیاد به اقامتگاه فرستاده شده و من و خاله هم به عنوان همراهی کنارش بودیم.

.از اینجای صحبت رو به دکتر زارع، پزشک معالج می سپرم. با ورود خانواده آرش به کلینیک، من با بیماربه طور خصوصی صحبت کردم. در ویزیت اولیه سوالاتی از کمیت، کیفیت، مدت زمان و نحوه مصرف مواد و سوالات تخصصی دیگه پرسیده شد و بعد از ارزیابی فشار خون و معاینه، نسخه ای برای آرش نوشتم.

. آرش و خانواده پس از دریافت دارو از داروخانه به اقامتگاه رفتند. در آنجا ابتدا فرم پذیرش مهمان را تکمیل و راهی اتاق شخصی خودشون شدند. اتاقی که فضای مناسب و دلنشین و محلی امن برای استراحت و دور از چشم دوستان و بستگان بیمار بود. (البته آرش با بستگان قدم به درمان گذاشته و طی درمان، مادرش و دکتر راد (پسرخاله آرش) در کنار ما حضور داشتند.) محل اقامتگاه برای افرادی که اصرار به محرمانه بودن درمان دارند، کاملا مناسب است.

سمزدایی متادون

. بعد از اقامت دراتاق، پرستار مراجعه کرده و توضیحاتی در مورد مصرف داروها به ایشان دادند. سپس سرمی که برای ایشان تجویز شده بود وصل کرده و سم زدایی شروع شد. طی چند روزی که تحت درمان بودند من و پرستار روزانه در نوبت های مختلف به بالین آرش رفته و پس از معاینات، داروهای تجویزی وارد سرم می شد. گاها پیش می آمد که آرش استرس داشت و من صبورانه و دلسوزانه، کنار تختش می نشستم و با او صحبت می کردم که همین ارتباط گرم و صمیمی باعث کاهش استرس آرش می شد و درمان با موفقیت بیشتری پیش می رفت. آرش و دیگر بیماران طی روزهای درمان در اقامتگاه احساس ترک مواد مخدر نداشتند و چون حال و هوای هتل شبیه به بیمارستان نیست، گویی بیمار به یک مسافرت تفریحی رفته است.

.روحیه قوی مادر آرش، باعث قوت قلب آرش می شد و همکاری بیشتری با کادر درمان می کرد. چون با دفع مواد، ضعف و کاهش انرژی به بیمار دست می دهد، به بیمار توصیه می شود که برای ناهار و شام از منوی آماده شده، غذاهایی با طبیعت گرم سفارش دهند تا انرژی بیمار بازسازی شود. خانه دار هتل دمنوش دارچین را طی درمان برای بیماران تهیه می کند که این دمنوش ها اثر زیادی بر روند درمان دارد. روز سوم درمان آرش به جلسه مشاوره فرستاده شد تا در مورد راههای حفظ پاکی در بعد از درمان آموزش ببینه. نسخه داروهای کمکی آرش رو توی کلینیک نوشتم و با توضیحات کامل در مورد نحوه استفاده داروها، به طور رسمی درمان آرش به پایان رسید.

.حالا از اون شبی کزایی که آرش رو به بیمارستان برده بودند 2 سال می گذره و هر وقت زیر بارون شدید میمونم بدون شک یاد اون شب می افتم ولی این بار لبخند رضایت به لب دارم. آرش به زندگی برگشت و با همکاری زیادی که با کادر درمان و دکتر زارع انجام داد، هم بهبودی شو به دست آورد و هم به روال سابق زندگی و کسب و کارش برگشت.

آژانس سم زدا

.آرش عکس های زمان مصرف و حین بستری شو توی اقامتگاه به دیوار نصب کرده تا هر بیماری واسه درمان میاد، انگیزه اش زیاد بشه و با اطمینان قدم به درمان بگذاره. خودش هم گاهی به اقامتگاه سر میزنه و برای بیماران صحبت میکنه. دعاهای مادرانه خاله مهین و حمایت درست و به موقع اش، آرش رو به خانواده و زندگی برگردوند. از اون موقع هر زمان آرش به خاله میرسه دستش رو می بوسه و میگه هیچ چیز و هیچ کسی جای خانواده رو نمیگیره.

.آرش از افراد خوش شانسی بود که خاله مهین رو داشت و سیاست ها و رفتار درست خاله به آرش کمک زیادی کرد. خاله دوره های زیادی رو توی کلاس های مختلف شرکت کرده بود تا نحوه درست با بیمار رو یاد بگیره و در آخر هم نتیجه خوب به دست آورد. خاله مهین برای من، جای خالی مامان نداشته ام رو پر کرده. آرزو میکنم خدا برای شما هم یه خاله مهین توی مسیر زندگی تون قرار بده. خدارو بابت این همه نعمت شاکرم.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص درمان با رویه سم زدایی، در گوگل جستجو نمایید (آژانس سم زدا)

با آروزی بهترین ها برای شماSource link

Leave A Reply

Your email address will not be published.