رژیم غذایی وگان برای سلامتی و تناسب اندام + بروز شده

0 60

رژیم غذایی وگان برای سلامتی و تناسب اندام + بروز شده

با رژیم لاغری وگان به سرعت برق و باد لاغر شوید و لاغر بمانید - بلاگ کرفس

بهترین رژیم برای کمک به سلامتی و تناسب اندام، رژیم وگان است. ورزشکاران حرفه‌ای و علاقه‌مندان به تناسب اندام، علاقه بسیار زیادی به رژیم‌های گیاهی دارند. رژیم‌های گیاهخواری مانند وگان، می‌توانند بر سلامتی بدن تاثیر گذار باشد. این رژیم در واقع به عنوان یکی از روش‌های اصلاح سبک زندگی شناخته می‌شود.

زیرا می‌تواند مواد غذایی حیوانی را از برنامه تغذیه فرد حذف کند. این رژیم توسط فردی به نام «دونالد واتسون» در سال ۱۹۴۴ معرفی شد. او یک مدافع حقوق حیوانات بود و تاثیر بسیار زیادی بر سبک زندگی جامعه بشری گذاشت. در ادامه قصد داریم درباره تاثیر این رژیم گیاهخواری بر سلامتی و تناسب اندام توضیح دهیم. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

رژیم گیاهخواری با رژیم وگان چه تفاوتی دارد؟

رژیم وگان نوعی رژیم گیاهخواری است. به طور کلی، انواع مختلفی از رژیم گیاهخواری وجود دارد که انتخاب را برای علاقه‌مندان مشکل می‌سازد. وگان یکی از پرطرفدارترین رژیم‌های غذایی است که از سال ۱۹۴۴ تاکنون برای حفظ سلامتی و کمک به تناسب اندام مورد استفاده قرار می‌گیرد. در رژیم گیاهخواری، مصرف گوشت حیوانات مثل گوشت مرغ، ماهی و گوسفند ممنوع است. اما در رژیم وگان، مصرف هر نوع فرآورده حیوانی مثل لبنیات و تخم مرغ نیز ممنوع می‌باشد.

طی چند سال گذشته، مردم با اهداف مختلفی برای انجام رژیم گیاهی وگان اقدام می‌کردند. به عنوان مثال یکی از مهم‌ترین انگیزه‌های آن‌ها، جلوگیری از آسیب دیدن حیوانات بود. اما برخی با هدف بهبود سلامتی بدن، رژیم‌های گیاهخواری را انتخاب می‌کنند. البته همانطور که گفته شد، رژیم‌های گیاه‌خواری بسیار متنوع هستند. به همین دلیل نباید به شکل خودسرانه برای انتخاب رژیم اقدام کنید. برخی از برنامه‌های غذایی ممکن است آسیب بسیار زیادی به بدن شما وارد کنند و با شرایط جسمانی شما سازگاری نداشته باشند.

بهترین راه حل این است که برای دریافت برنامه غذایی گیاهخواری، به سراغ یک مجموعه معتبر مثل فیت کلاب بروید. متخصصان تغذیه این مجموعه، ابتدا شرایط جسمانی و شاخص توده بدنی شما را ارزیابی می‌کنند. سپس متناسب با علایق و سبک غذایی شما، بهترین برنامه را ارائه خواهند کرد. می‌توانید تا زمان رسیدن به تناسب اندام، با کارشناسان و مشاوران این مجموعه در ارتباط باشید.

معرفی برنامه غذایی وگان و ارائه یک منوی نمونه برای طرفداران این رژیم غذایی

تاثیر رژیم وگان برای سلامتی و تناسب اندام

این رژیم غذایی اثرات گوناگونی بر سلامتی و تناسب اندام دارد. در ادامه برخی از اثرات رژیم وگان بر سلامتی و تناسب اندام را بیان می‌کنیم.

جلوگیری از بروز بیماری های قلبی

یکی از مهم‌ترین اثرات رژیم غذایی وگان بر سلامتی و تناسب اندام، جلوگیری از بروز بیماری‌های قلبی است. مطالعات نشان می‌دهد در این رژیم غذایی، بسیاری از منابع پروتئینی و مواد غذایی حاوی اسیدهای چرب و اشباع شده حذف می‌شوند. مواد غذایی که حاوی مقدار زیادی چربی اشباع شده باشند، باعث بروز مشکلات قلبی خواهند شد.

این چربی‌ها می‌توانند در دیواره قلب رسوب کنند و خطر سکته قلبی را افزایش دهند. افرادی که سابقه ابتلا به بیماری‌های قلبی دارند یا این مشکلات را در افراد خانواده خود مشاهده می‌کنند، می‌توانند از رژیم وگان برای جلوگیری از بروز بیماری‌های خطرناک کمک بگیرند.

جلوگیری از بروز دیابت نوع ۲

یکی دیگر از مهم‌ترین اثرات رژیم غذایی وگان بر سلامتی و تناسب اندام، جلوگیری و کنترل بروز بیماری دیابت نوع ۲ است. به طور کلی، مصرف منابع قندی و مواد غذایی حاوی کربوهیدرات در این رژیم گیاهی به حداقل می‌رسد. شما صرفاً می‌توانید مواد غذایی حاوی کربوهیدرات مجاز مثل میوه و آبمیوه مصرف کنید. با توجه به اینکه مقدار زیادی فیبر در این برنامه غذایی مصرف می‌شود، قند خون شخص کنترل خواهد شد.

افرادی که به بیماری دیابت نوع دو مبتلا هستند، می‌توانند از رژیم وگان برای کنترل این بیماری کمک بگیرند. البته بهتر است به شکل خودسرانه برای انتخاب رژیم گیاهی اقدام نکنید. این رژیم‌های غذایی باید تحت نظر متخصص تغذیه انتخاب شوند. همانطور که گفته شد، رژیم‌های گیاهخواری مانند وگان باعث کاهش سطح قند خون می‌شوند. مطالعات نشان می‌دهد کاهش سطح قند خون، به صورت مستقیم با بهبود عملکرد کلیه مرتبط است.

یک مطالعه در سال ۲۰۰۶ نشان داد که رژیم وگان باعث کاهش سطح قند خون افراد می‌شود. به همین دلیل انجمن دیابت آمریکا، رژیم‌های گیاهخواری را برای کنترل قند خون بدن پیشنهاد می‌کند. در سال ۲۰۰۹، پژوهش دیگری انجام شد. ۴۳ درصد از شرکت کنندگانی که از رژیم استفاده می‌کردند، توانستند سطح قند خون بدن خود را کاهش دهند. در نتیجه، میزان مصرف قرص‌های کاهش دهنده قند خون را به حداقل رساندند.

کاهش وزن

خیلی دیگر از مهم‌ترین اثرات رژیم وگان برای سلامتی و تناسب اندام، کمک به کاهش وزن است. زمانی که میزان مصرف کربوهیدرات و چربی‌های اشباع شده به حداقل برسد، بدن شما برای تامین انرژی به سراغ منابع دیگر مثل سلول‌های چربی ذخیره شده خواهد رفت. بنابراین به مرور زمان، کاهش وزن خواهید داشت.

یکی از مهم‌ترین دلایل محبوبیت این رژیم غذایی، تاثیر بالقوه آن بر لاغری و تناسب اندام است. همانطور که گفته شد تمامی فرآورده‌های حیوانی مثل گوشت، لبنیات و چربی مضر، از رژیم وگان حذف می‌شوند. این منابع سرشار از کالری هستند و می‌توانند وزن شما را افزایش دهند. به جای آن، میزان مصرف سبزیجات و میوه‌ها افزایش می‌یابد. سبزیجات منبع غنی از فیبرهای سالم هستند.

کاهش دردهای ناشی از آرتریت

رژیم وگان بیشتر از هر روش دیگری بر کاهش دردهای ناشی از آرتریت تاثیرگذار است. برخی مطالعات نشان داده است که رژیم‌های گیاهخواری مثل رژیم وگان، نتایج مثبتی در افراد مبتلا به بیماری‌های مفصلی مثل آرتریت ایجاد کرده است. البته با توجه به اینکه لبنیات به طور کامل از این رژیم غذایی حذف می‌شود، لازم است بررسی‌های بیشتری روی تاثیر رژیم غذایی وگان بر درمان یا پیشگیری از بیماری‌های مفصلی انجام شود.

در یک پژوهش، از افراد همه چیزخوار خواسته شد تا به مدت ۶ هفته از رژیم غذایی وگان استفاده کنند. نتایج نشان داد سطح انرژی و عملکرد عمومی این افراد، نسبت به سایر افراد همه چیزخوار افزایش پیدا کرده بود. همچنین چند مطالعه دیگر نشان می‌دهد که رژیم وگان، می‌تواند علائم بیماری آرتریت مانند درد و تورم مفصلی را کاهش دهد. در این برنامه غذایی مقدار زیادی آنتی اکسیدان، محصولات پروبیوتیک و فیبر وجود دارد که از بروز این بیماری‌ها جلوگیری می‌کند.

انواع رژیم گیاهخواری که باید بشناسید! - اندام برتر

بررسی کلی

در این مطلب به طور کامل درباره رژیم غذایی وگان برای لاغری، سلامتی و تناسب اندام توضیح داده شد. در این برنامه غذایی، باید از مصرف فرآورده‌های حیوانی مثل گوشت، مرغ و سایر فرآورده‌ها مثل لبنیات و تخم مرغ خودداری کنید. به جای آن، می‌توان میزان مصرف سبزیجات و میوه‌ها را به حداکثر رساند. مطالعات نشان می‌دهد این رژیم گیاهخواری تاثیر بسیار زیادی بر بهبود سلامتی و تناسب اندام دارد.

به عنوان مثال، بر کاهش وزن و لاغری تاثیر می‌گذارد. همچنین از بروز بسیاری از بیماری‌ها مثل بیماری‌های قلبی، دیابت نوع ۲ و مواردی مانند این جلوگیری می‌کند. با توجه به اینکه برنامه‌های غذای گیاهخواری رایگان به وفور در اینترنت موجود هستند، بنابراین لازم است برای دریافت یک برنامه اختصاصی و حرفه‌ای به مجموعه‌های معتبر مثل مجموعه فیت کلاب مراجعه کنید.

متخصصان این مجموعه تجربه بسیار زیادی در زمینه ارائه برنامه‌های غذایی دارند. به همین دلیل، لیست غذاهای وگان و برنامه‌ای را به شما معرفی می‌کنند که کاملاً با شرایط جسمانی شما سازگار باشد. زمانی که یک برنامه غذایی مناسب را انتخاب کنید، در مدت زمان کوتاه‌تری به نتیجه دلخواه خود می‌رسیدSource link

Leave A Reply

Your email address will not be published.