راهنمای خرید ماساژور دستی، برقی، صندلی ماساژور+ (نکات مهم) + بروز شده

0 572

راهنمای خرید ماساژور دستی، برقی، صندلی ماساژور+ (نکات مهم) + بروز شده

یکی از وسیله‌هایی که می‌تواند بعد از پشت سر گذاشتن فعالیت‌های سنگین روزانه درد‌های عضلانی و عصبی بدن شما را آرام کند، انواع ماساژور‌ها هستند. این وسیله در انواع مختلف ساخته می‌شوند و متناسب با نیازتان می‌توانید مدل مناسب را خریداری کنید. ما در این مقاله چی چی چی به بررسی نکات مهم خرید ماساژور‌ها می‌پردازیم تا با استفاده از آن بتوانید بهترین مدل موجود در بازار را انتخاب کنید.

 

انواع ماساژورها

ماساژور‌ها در دو نوع ماساژور‌های دستی و ماساژور‌های برقی ساخته و به بازار عرضه می‌شوند. هر کدام از مدل‌ها ویژگی منحصر به فرد خود را دارد که در ادامه به بررسی خصوصیات هر کدام می‌پردازیم.

ماساژور دستی

این نوع از ماساژور بدون نیاز به باتری یا برق کار می‌کند و بسیار سبک وزن هستند به همین دلیل می‌توانید آن‌ها را با خود حمل کنید. ماساژور دستی می‌تواند از جنس چوبی، پلاستیکی، فلزی تهیه شده باشد، که جنس‌های چوبی قدمتی تاریخی  دارند.

ماساژور‌ها انواع مختلفی دارند، بعضی از آن‌ها برای ماساژ دادن کل بدن مورد استفاده قرار می‌گیرد و بعضی‌های دیگر  مختص قسمت خاصی از بدن هستند.

رایج‌ترین ماساژور‌های دستی پلاستیکی

رایج‌ترین ماساژور‌های دستی پلاستیکی

رایج‌ترین ماساژور‌های دستی پلاستیکی عبارت است از ماساژور چهار سر، ماساژور‌های هشت‌ پا، ماساژور‌های غلتکی و مینی ماساژور که در ادامه درباره هر کدام توضیحات مفیدی را ارائه می‌کنیم.

ماساژور چهار سر

برای مثال از ماساژور‌های چهار سر برای ماساژ دادن اعضای مختلف بدن از جمله، کتف، شانه، کمر، دست، پا و … استفاده می‌کنند. جنس این ماساژور‌ها از پلاستیک ساخته می‌شود.

ماساژور‌های هشت‌ پا 

این ماساژور هم برای قسمت‌های پختلف بدن مورد استفاده قرار می‌گیرد و باعث رفع خستگی و درد در ناحیه ماهیچه بدن می‌شود. جنس این ماساژور هم از پلاستیک ساخته می‌شود.

ماساژور‌های غلتکی

در این مدل از ماساژور یک غلتک خاردار که از حالت ژله‌ای پلاستکی دارد، بر روی دسته قرار می‌گیرد و به صورت چرخشی بر روی قسمت‌های مختلف بدن حرکت کرده و باعث تسکین درد می‌شود. جالب است بدانید که از این غلتک بر روی پوست صورت هم استفاده می‌کنند تا مانع از به وجود آمدن چین و چروک صورت شوند.

مینی ماساژور 

این نوع از ماساژور یک موتور لرزشی دارد که با فشار دادن شروع به کار می‌کند و با حالت ویبره خود موجب برطرف شدن خستگی می‌شود. از این ماساژور برای ماساژ دادن تمام قسمت‌های بدن مورد استفاده می‌کنند. گفتنی است که این ماساژور بدنه‌ای پلاستیکی دارد.

پرفروش‌ترین ماساژور دستی فلزی

پرفروش‌ترین ماساژور دستی فلزی

ماساژور سر جزء یکی از ساده‌ترین و پرکاربرد‌ترین ماساژور‌های موجود در بازار است که یک دسته فلزی دارد و بر روی آن ۱۲ عدد میله فلزی قرار گرفته است. این ماساژور بر روی سر می‌نشیند و با کمی فشار به راحتی باز می‌شود، سپس باید آن را به سمت بالا و پایین حرکت دهید. این ماساژور باعث افزایش جریان خون، رفع سردرد و استرس می‌شود.

 

پرفروش‌ترین ماساژور دستی چوبی

ممکن است واژه چوب تراپی را شنیده باشید که در آن از ماساژور‌های چوبی برای ماساژ دادن نقاط مختلف بدن استفاده می‌شود. انواع ماساژور‌های چوبی عبارت است از:

  • انواع غلتک ماساژ ( مکعبی، منحنی، Fluted Roller و غیره )
  • ابزار ماساژ انگشت شست ( Thumb Tools )
  • چوب ماساژ ( Massaging Sticks )
  • ماساژور کمر (back massager)
انواع غلتک ماساژ ( مکعبی، منحنی، Fluted Roller و غیره )

غلتک ماساژ یا وردنه چوبی ماساژ ابزاری هستند که باعث بهبود گردش خون شده و از آن‌ها برای رفع خستگی و برطرف کردن گرفتگی عضلات استفاده می‌شود.

ابزار ماساژ انگشت شست ( Thumb Tools )

ابزار ماساژ انگشت شست که از آن با عنوان‌های چوب ماساژ کف دست هم نام می‌برند، برای درمان درد‌هایی که به وسیله ماساژ دادن کف دست برطرف می‌شود، استفاده می‌کنند. برای اینکه بدانید با ماساژ دادن هر نقطه از کف دست به وسیله ماساژور چوبی می‌توانید کدام بیماری را درمان کنید، به نمودار ماساژ درمانی دست رجوع کنید.

چوب ماساژ ( Massaging Sticks )

چوب ماساژ یکی از ابزاری است که از چوب بامبو تهیه می‌شود و از آن برای ماساژ دادن استفاده می‌شود. استفاده از چوب ماساژ تاثیرات مثبتی بر روی بهبود گردش خون می‌گذارد و باعث خونرسانی و اکسیژن رسانی در قسمت مفاصل و عضلات شده که خود باعث تسکین درد‌های آن ناحیه می‌شود.

ماساژور کمر ( back massager )

از این ماساژور با عنوان‌های ماساژور کمر و بازو و پشت خارون هم نام می‌برند. جنس این ماساژور از بامبو بوده و از آن برای رفع خارش پشت کمر و بازوها استفاده می‌شود.

ماساژور چوبی قدمت زیادی دارد و می‌تواند خواص مختلفی داشته باشد که عبارت است از:

  • کاهش استرس
  • افزایش گردش خون لنفاوی
  • کاهش چین و چروک
  • بهبود سلولیت

ماساژور برقی

ماساژور برقی نوع دیگری از ماساژور است که به وسیله برق یا باطری کار می‌کند و در ابعاد مختلف با وزن‌های متفاوت وجود دارد. در هنگام خرید ماساژور برقی علاوه بر داشتن قیمت اقتصادی، باید به نکاتی مانند قابلیت تنظیم سرعت، وزن مناسب، فضایی که اشغال می‌کند و مواردی مانند آن دقت کنید.

ماساژور‌هایی که با باتری کار می‌کنند، مدت زمان کوتاه‌تری می‌توانند عمل ماساژ را انجام دهند اما به دلیل وصل نبودنشان به پریز برق، می‌توانید در مکان مورد علاقه‌تان دراز بکشید. ماساژورهای برقی برای مدت زمان نامحدود روشن می‌مانند و مشکلی از بابت قطع شدن ناگهانی ندارند اما قابلیت جابه‌جایی هم نیستند و برای کار کردن آن‌ها باید نزدیک پریز برق باشید.

 

انواع ماساژور‌های برقی از نظر نحوه ماساژ

به طور کلی هدف تمام ماساژور‌ها کم کردن درد‌های عضلانی و مفصلی است ولی هر کدام از آن‌ها به نحوی عمل کرده و باعث کم کردن درد‌های بدن می‌شوند. بنابراین عملکرد هر کدام از ماساژور‌های برقی متفاوت است. به طور کلی ماساژور‌های برقی از نظر نحوه ماساژ به انواع ماساژور الکتریکی گرم کننده، ماساژور الکتریکی ویبره‌‌ای، ماساژور مادون قرمز و ماساژور تفنگی (Massage gun) تقسیم بندی می‌شوند.

 

انواع ماساژور برقی از نظر کاربرد

انواع ماساژور برقی بسته به اینکه خریدار نیاز به ماساژ دادن کدام قسمت از بدن خود را دارد، در انواع مختلف از جمله ماساژور سر، صورت، پا، چشم، Tens، کتف و شانه و همه کاره طراحی و تولید می‌شود .

صندلی ماساژور چیست؟

یکی از انواع ماساژور‌های برقی، صندلی ماساژور است که طراحی ارگونومیکی دارد و هنگام استفاده از آن به دلیل منطبق بودن با فرم بدن اصلا احساس خستگی نمی‌کنید. این صندلی به وسیله کیسه‌های هوا و غلطکی که دارد می‌تواند قسمت‌های مختلف بدن را به روش‌های گوناگون ماساژ دهد. این صندلی ماساژور می‌تواند احساس بی وزنی به شما منتقل کند و با قرار گرفتن بدنتان در وضعیت خنثی تمام عضلات تحت فشارتان آرام می‌گیرد.

برای مطالعه بیشتر درباره صندلی ماساژور و راهنمای خرید آن می توانید مقاله “بهترین صندلی ماساژور کدام است؟” را مطالعه کنید.

بالشت‌های ماساژ چیست؟

بالشت‌های ماساژ به شکل یو طراحی می‌شوند و برای ماساژ دادن گردن و در بعضی از مدل‌ها شانه مورد استفاده قرار می‌گیرد. این مدل به دلیل وزن کمی که دارد قابل حمل است. یک بالشت ماساژ حرفه‌ای قابل چرخیدن در سمت‌های مختلف بوده و برای اعضای دیگر بدن از جمله شکم، پا و … هم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نتیجه گیری

با توجه به مطالب گفته شده برای تهیه بهترین ماساژور باید نکات متعددی از جمله وزن ماساژور، قابل حمل بودن آن، میزان هزینه‌ای که می‌توانید تقبل کنید و سایر نکات گفته شده دقت کنید. به طور کلی ماساژور‌های دستی سبک و قابل حمل‌ بوده و از نظر قیمت مقرون به صرفه به حساب می‌آیند. این ماساژور‌های برای رفع درد‌هایی سطحی بسیار موثر هستند.

برچسب ها : ماساژور,خرید ماساژور تفنگی,ماساژور جدیدSource link

Leave A Reply

Your email address will not be published.