بهترین فوق‌تخصص جراحی چاقی + بروز شده

0 85

بهترین فوق‌تخصص جراحی چاقی + بروز شده

وقتی به لیست کلیدواژه‌های سرچ شده کاربران ایرانی نگاهی بیندازید، گشتن به دنبال فوق‌تخصص جراحی چاقی، فوق‌تخصص جراحی لاغری و کلیدواژه جراحی لاغری از موضوعات مهمی است که بسیار در اینترنت به دنبال آن می‌گردند، احتمالاً شما هم در بحث و گفتگوهای روزانه در محل کار یا بین اقوام و خویشاوندان این کلمات به گوشتان خورده است.

مقاله امروز، به دو موضوع مهم می‌پردازد جراحی چاقی و راه‌های مطمئن برای پیداکردن یک جراح ماهر، بنابراین همان قدر که هزینه می‌کنید دوبرابر آن باید صرف پیداکردن فوق‌تخصص جراحی لاغری شود؛ چراکه پای یک زندگی جدید در میان است.

انجام این عمل به دست یک جراح ماهر و باتجربه، کیفیت زندگی و سلامتی شما را متحول می‌کند، رهایی از مشکلات چاقی و عوارض آن مهم‌ترین و بهترین قدمی است که می‌توانید برای سلامتی و زندگی خودتان بردارید.

تمامی جراحی‌های کاهش وزن (اسلیو معده، بایپس کلاسیک، مینی بایپس، ساسی بای‌پس و غیره) که به طور جمعی به‌عنوان عمل جراحی چاقی شناخته می‌شوند شامل ایجاد تغییراتی در سیستم گوارشی شما است تا به شما کمک کند وزن کم کنید. جراحی چاقی وقتی انجام می‌گیرد که رژیم غذایی و ورزش مؤثر نبوده و یا وقتی که شما به دلیل وزنتان مشکلات جدی سلامتی دارید.

برخی روش‌ها میزان غذای مصرفی شما را محدود می‌کنند. روش‌های دیگر با کاهش توانایی بدن برای جذب مواد مغذی کار می‌کنند. بعضی از مراحل هر دو کار را انجام می‌دهند، کار یک پزشک متخصص جراحی چاقی اینجا شروع می می‌شود باتوجه‌به وضعیت سلامتی و علایم شما، بهترین نوع آن را برای شما انتخاب کند و انجام دهد طوری که خطرات احتمالی به حداقل برسد.

جراحی چاقی می‌تواند مزایای بسیاری را ارائه دهد، اگر چه انواع روش های جراحی کاهش وزن می‌توانند عوارض جانبی در کمتر از دو درصد موارد ایجاد کنند؛ اما موفقیت این روش‌های جراحی تضمین شده باسابقه و استاندارد چشمگیر است و البته بخشی از وظیفه متخصص جراحی چاقی کنترل و مدیریت همین عوارض است. همچنین، شما باید تغییرات دائمی در رژیم غذایی خود ایجاد کنید و به طور منظم ورزش کنید.

عمل جراحی چاقی برای کمک به کاهش وزن اضافی و کاهش خطر بالقوه مشکلات سلامتی مرتبط با وزن که به طور بالقوه تهدیدکننده هستند انجام می‌گیرد، از جمله:

 • بیماری قلبی و سکته مغزی
 • فشارخون بالا
 • بیماری کبد چرب غیرالکلی (NAFLD) یا استئاتوهپاتیت غیرالکلی (NASH)
 • وقفه تنفسی در خواب
 • دیابت نوع 2

و معمولاً فقط بعد از اینکه شما سعی کردید با بهبود رژیم غذایی و عادات ورزشی وزن کم کنید؛ ولی نتیجه نگرفتید، انجام می‌شود ولی بعد از جراحی ورزش، سبک زندگی و رژیم غذایی سالم باعث حفظ طولانی مدت وزن ایده آل شما می شود.

جراحی اسلیو معده

برای چه کسی است؟

به‌طورکلی، جراحی چاقی می‌تواند یک گزینة مناسب باشد اگر:

شاخص توده بدنی (BMI) شما ۳۵ یا بیشتر از ۳۵ است که چاقی مفرط نامیده می‌شود.

یا BMI شما عددی بین ۳۰ تا 9/۳۴ است و به آن چاقی کلاس یک می‌گویند و شما یک مشکل جدی سلامتی مرتبط با وزن مانند دیابت نوع 2، فشارخون بالا یا آپنه شدید خواب دارید.

جراحی لاغری برای هر کسی که به‌شدت اضافه‌وزن دارد انجام نمی‌شود. ممکن است لازم باشد که برای عمل جراحی کاهش وزن، دستورالعمل‌های پزشکی خاصی را رعایت کنید. به‌احتمال زیاد شما یک‌روند کامل برای بررسی صلاحیتتان را طی خواهید کرد. همچنین باید مایل باشید تغییراتی دائمی در زندگی خود ایجاد کنید تا زندگی سالم‌تری داشته باشید.

درخواست یک قرار ملاقات با جراح چاقی

قبل از هر چیزی مشورت و درخواست یک قرار ملاقات با فوق‌تخصص جراحی چاقی یا یک جراح ماهر و باتجربه قدم اول است، همانند هر جراحی دیگری، عمل جراحی هم در کوتاه‌مدت و هم در درازمدت، خطرات بالقوه سلامتی را در پی دارد.

خطرات مربوط به روش جراحی چاقی می‌تواند شامل:

 • عفونت
 • واکنش‌های جانبی به بیهوشی
 • خونریزی
 • لخته خون و آمبولی ریه
 • نشت در سیستم گوارشی شما
 • انسداد روده
 • افت قند خون که هیپوگلیسمی نامیده می‌شود
 • سوءتغذیه

احتمال اتفاق عوارض فوق وقتی جراحی چاقی به صورت اصولی و توسط فلوشیپ متبحر لاپاروسکوپی انجام شود بسیار پایین و کمتراز دو درصد است.

عفونت و واکنش‌های جانبی به بیهوشی برای هر نوع عمل دیگری رایج است و تیم پزشکی مسئول حفاظت و مدیریت آن است، به همین خاطر در بیمارستان و زیر نظر متخصص بیهوشی و جراح شما انجام می‌گیرد.

انسداد روده زمانی اتفاق می‌افتد که جراح نتوانسته به‌خوبی عمل را انجام دهد، بنابراین اینجا مهارت و تجربه جراح و تعداد عمل‌هایی که انجام داده، باید مهمترین معیاربرای انتخابش باشد.

قند خون پایین و سوءتغذیه به شما بستگی دارد، اینکه چقدر به توصیه‌های متخصص تغذیه و جراح عمل می‌کنید، رژیم غذایی شما حتی نحوة جویدن غذا چگونه است و حتی ورزشی که می‌کنید.

بنابراین، این یک پروسة کاملاً دوطرفه بین شما و متخصص جراحی چاقی است.

چگونه خود را آماده می‌کنید؟

اگر شما واجد شرایط برای عمل جراحی یا یکی از انواع آن مانند جراحی اسلیو معده باشید، تیم مراقبت‌های بهداشتی به شما دستورالعمل‌هایی می‌دهد که چگونه برای عمل جراحی خود را آماده کنید. قبل از عمل لازم است یک سری تست های آزمایشگاهی، آندوسکوپی و مشاوره های لازم را انجام دهید.

شما ممکن است محدودیت‌هایی برای خوردن و نوشیدن داشته باشید و مصرف برخی داروها را قطع کنید. ممکن است لازم باشد که شما یک برنامه فعالیت بدنی را شروع کنید.

باید جلوی هرگونه استفاده از تنباکو را ازیک ماه قبل جراحی بگیرید.

همچنین ممکن است لازم باشد که خود را برای بهبودی بعد از عمل آماده کنید. برای مثال، اگر فکر می‌کنید که به کمک احتیاج دارید آن را با افراد مورد اعتمادتان در میان بگذارید و از آن‌ها درخواست کمک کنید این موضوع بار روانی و اقتصادی برای شما خواهد داشت، سعی نکنید به‌تنهایی آن را به دوش بکشید.

دکتر عطاردی جراح چاقی

آنچه می‌توانید انتظار داشته باشید

برای مثال جراحی اسلیو معده که عمل شماره یک در بین افراد با مشکلات اضافه‌وزن محسوب می‌شود در بیمارستان با بیهوشی عمومی انجام می‌شود و بیمار باید یک شبانه‌روز به طور کامل تحت مراقبت باشد.

ویژگی‌های جراحی بستگی به وضعیت فردی، نوع جراحی که برای کاهش وزن انجام می‌شود و پزشک یا بیمارستان دارد. امروزه به‌ندرت جراحی‌های کاهش وزن با برش‌های بزرگ سنتی در شکم انجام می‌شود که به‌عنوان جراحی بازشناخته می‌شود و خطرات بالقوه‌ای برای سلامتی دارد، به‌ویژه که خطر آمبولی را بالا می‌برد و انجام آن توصیه نمی‌شود.

جراحی لاپاراسکوپی

امروزه، بیشتر انواع جراحی‌های چاقی به‌صورت لاپاراسکوپی انجام می‌شوند. دستگاه لاپراسکوپ یک ابزار کوچک لوله‌ای با دوربین متصل است. لاپاراسکوپ از طریق برش‌های کوچک در شکم وارد می‌شود. یک دوربین کوچک در نوک لاپاراسکوپ به جراح اجازه می‌دهد تا درون شکم را بدون ایجاد برش‌های بزرگ سنتی ببیند و عمل کند.

برای پیداکردن بهترین دکتر اسلیو معده و انجام بهترین جراحی چاقی در تهران، علاوه بر صلاحیت‌های عمومی پزشک، باید به تجربه و مهارت آن شخص هم توجه داشته باشید و یکی از این راه‌ها اطلاع از تعداد عمل‌های انجام شده و مراجعه به مطب و تحقیق و پرس‌وجو از بیماران قبلی ایشان است.

جراحی چاقی در ونک

یکی از کسانی که می‌توانید سراغ آن بروید و از مهارت و تجربه ایشان استفاده کنید، دکتر عطاردی است، با مراجعه به مطبشان می‌توانید با ایشان یا بیماران که به‌تازگی عمل را انجام داده‌اند گفتگو کنید، یا با مراجعه به وب‌سایت برای رزرو نوبت یا مشاوره اقدام کنید.

تهران، میدان ونک، خیابان گاندی شمالی، خیابان صانعی، پلاک ۵۰، طبقه چهارم
09032919656Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.