بررسی عمل واریس پا برای درمان قطعی واریس + مزایا، مراقبت ها + بروز شده

0 180

بررسی عمل واریس پا برای درمان قطعی واریس + مزایا، مراقبت ها + بروز شده

 

تقریبا از هر 4 نفر یک فرد مبتلا به عارضه واریس پا است. واریس پا یک عارضه شایع و قابل‌درمان بوده که از پیچ‌خوردگی رگ‌های عروقی به وجود می‌آید. درحالت‌کلی رگ‌های واریسی، رگ‌های بزرگ و پیچ‌خورده‌ای هستند که روی پاها دیده می‌شوند. زمانی که رگ‌های خونی دچار گرفتگی باشند، رگ‌های واریسی خود را نشان می‌دهند و در بیشتر مواقع رگ‌های واریسی خطرناک نیستند.

درمان قطعی رگ‌های واریسی پا با انجام عمل لیزر و اسکلروتراپی انجام خواهد شد. در این مقاله قصد داریم در رابطه با عمل واریس پا صحبت کنیم و اشاره‌ای به مزایا و مراقبت‌های بعد از عمل واریس پا خواهیم داشت. اگر شما هم رگ‌های واریسی کوچک و بزرگ روی پاهایتان دارید، مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

عمل واریس پا با لیزر؛ بهترین روش درمان واریس پا

یکی از بهترین روش‌های درمان غیر تهاجمی واریس پا، درمان واریس با لیزر است. با انجام این عمل همه رگ‌های واریسی، سوزش و گزگز پا به‌مرور زمان از بین می‌روند. درمان واریس پا با لیزر در کلینیک بهار زندگی با جدیدترین دستگاه‌های پزشکی صورت می‌گیرد. روش انجام این عمل به این صورت است که پزشک متخصص نور دستگاه لیزر را روی رگ‌های واریسی می‌تاباند و به‌این‌ترتیب پیچ‌خوردگی رگ‌ها از بین خواهند رفت. عمل لیزر واریس پا در کمتر از 30 دقیقه انجام می‌شود.

رگ‌های واریسی کوچک معمولا با اولین جلسه لیزر از بین می‌روند، اما اگر وریدهای واریسی بزرگ‌تری دارید، باید جلسات بیشتری به درمان اختصاص دهید. از مزایای درمان عمل لیزری واریس پا می‌توان به درمان بدون درد، کاهش ورم پا بعد از عمل واریس و بهبود وضعیت ظاهری پا اشاره کرد. در این روش که به وسیله لیزر انجام می‌شود، فقط هنگامی که لیزر نزدیک رگ‌های واریسی قرار دارد، مقداری سوزش احساس خواهید کرد.

درمان اسکلروتراپی واریس پا؛ یکی از درمان‌های موثر واریس پا

یکی دیگر از روش‌های قطعی درمان واریس پا، عمل اسکلروتراپی واریس پا است. عمل واریس پا به وسیله اسکلروتراپی واریس با تزریق یک ماده شیمیایی انجام خواهد شد. اسکلروتراپی موجب کاهش درد ناشی از واریس پا می‌شود. معمولا درمان به روش اسکلروتراپی مانند عمل لیزر واریس پا نیاز به چند جلسه درمان دارد. اغلب کسانی که به عارضه واریس پا مبتلا هستند، بعد از 2 تا 4 جلسه مشکلشان برطرف خواهد شد. البته سن و وسعت رگ‌های واریسی در مشخص کردن تعداد جلسات درمان نقش پررنگی دارد.

از مزایای درمان واریس پا به روش اسکلروتراپی می‌توان به کاهش گرفتگی عضلات پا، کاهش درد ناحیه آسیب‌دیده و کاهش سوزش پا اشاره کرد. همچنین یکی از مهم‌ترین مزایای درمان واریس پا با این روش از بین رفتن کامل رگ‌های واریسی بوده که حتی در تصویربرداری پزشکی نیز مشخص نخواهد شد. درمان اسکلروتراپی نیز مانند عمل لیزری واریس پا بوده و به‌صورت سرپایی انجام می‌شود. در روش‌های درمانی واریس پا نیازی به بیهوشی بیماران نیست.

مراقبت‌های بعد از عمل واریس پا؛ استفاده از جوراب‌های مخصوص واریس پا

مبتلایان واریس، بعد از انجام عمل واریس پا نیاز به مراقب‌های ساده و راحتی دارند. بعد از جلسات درمان واریس با لیزر و اسکلروتراپی باید استراحت کافی داشته باشید و موارد زیر را به‌خوبی رعایت کنید:

  • جلوگیری از نشستن یا ایستادن طولانی مدت: یکی از علت‌های مبتلا شدن به واریس پا نشستن یا ایستادن طولانی‌مدت است. بعد از عمل و جلسات واریس پا باید تحرک کافی و مناسب داشته باشید.
  • نوشیدن آب: بدن مبتلایان بعد از جلسه درمان نیاز به آب کافی دارد. بعد از جلسه درمان واریس پا حتما مایعات فراوانی بنوشید.
  • مصرف میوه و آنتی‌اکسیدان: برای بالا بردن سیستم ایمنی بدن بعد از درمان حتما میوه‌هایی که آنتی‌اکسیدان بالایی دارند، مصرف کنید.
  • جلوگیری از ورزش شدید: تا مدتی بعد از جلسه‌های درمان واریس پا، از انجام دادن ورزش‌های سنگین خودداری کنید.
  • استفاده از جوراب مخصوص: پزشکان توصیه می‌کنند تا مدتی بعد از عمل واریس پا از جوراب مخصوص واریس باید استفاده کرد. جوراب مخصوص واریس، فشار مناسبی به رگ‌ها وارد می‌کند تا از پیچ خوردن مجدد رگ‌ها جلوگیری کند.

اگر برای شما هم این سوال پیش آمده است که برای واریس به چه دکتری مراجعه کنیم ، ما کلینیک بهار زندگی را به شما توصیه می‌کنیم. پزشکان در این مرکز با پیشرفته‌ترین تجهیزات و با تکیه بر تجربه خود، بهترین روش درمانی واریس را به شما پیشنهاد خواهند کرد.

هزینه عمل واریس پا با لیزر و اسکلروتراپی

هزینه عمل واریس پا با لیزر و اسکلروتراپی به تعداد جلسات و نوع گرفتگی رگ‌های واریسی بستگی دارد. معمولا درمان واریس پا در جلسات مختلف انجام خواهد شد. قبل از انجام عمل با پزشکتان درباره نحوه و هزینه عمل واریس پا پرس‌وجو کنید. همه این موارد در جلسه مشاوره قبل از عمل با پزشک کاملا برایتان شفاف خواهد شد.

انجام عمل واریس پا در کلینیک تخصصی بهار زندگی

در این مقاله در ارتباط با عمل واریس پا صحبت کردیم و اشاره‌ای به روش‌های این عمل داشتیم. درحالت‌کلی 2 روش درمان واریس پا با لیزر و اسکلروتراپی بهترین روش‌های درمان واریس پا هستند که خوشبختانه در مرکز بهار زندگی می‌توانید درمان با این روش‌ها را آغاز کنید. کلینیک قلب و عروق بهار زندگی با در اختیار داشتن بهترین دستگاه‌های پزشکی و متخصص‌ترین پزشکان، بهترین روش درمان را برای واریس پا انتخاب می‌کنند.

پزشکان باتجربه کلینیک بهار زندگی علاوه‌بر درمان واریس پا، درمان کلیه بیماری‌های قلبی و عروقی را نیز انجام می‌دهند. برای مشاهده کلیه خدمات مرکز بهار زندگی به نشانی اینترنتی bahar-e-zendegi.com مراجعه کنید.Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.