استقبال کشور های عربی از مراکز درمان ناباروری در ایران + بروز شده

0 42

استقبال کشور های عربی از مراکز درمان ناباروری در ایران + بروز شده

هنگامی که یک زوج بعد از گذشت 1 سال اقدام به بارداری و عدم استفاده از ابزار و وسایل پیشگیری بچه‌دار نشوند، نابارور محسوب شده و در این حالت باید برای پیگیری شرایط، به مراکز ناباروری در ایران مراجعه کنند. پزشکان متخصص حاضر در این مراکز با شروع فرایند تشخیص و تعیین علت، ابتدا آزمایش‌های لازم را انجام داده و سپس درمان را با تجویز داروهای مخصوص آغاز می‌کنند.

در گذشته افراد مجبور بودند برای درمان ناباروری به کشورهای دیگر سفر کنند؛ اما امروزه با توجه به پیشرفت چشم‌گیری که در علم پزشکی و به خصوص در زمینه درمان ناباروری داشتیم، مورد استقبال اکثر کشورها و به خصوص مورد استقبال کشورهای عربی قرار گرفته‌ایم. در ادامه مقاله جهت بررسی دقیق‌تر این موضوع و دلایل توجه سایر کشورها به این امر با ما همراه باشید.

ناباروری چیست؟

زوجین ابتدا باید به درک صحیحی نسبت به مفهوم ناباروری و نازایی رسیده و معنای درست آن را بدانند. لازم است بدانید که این واژه به معنای هرگز بچه‌دار شدن نیست؛ بلکه نوعی بیماری است که تنها 10 الی 15 درصد افراد به آن مبتلا می‌شوند. در این حالت یک یا تعدادی از فاکتورهای بارداری به درستی عمل نکرده و مشکل‌ساز شده است. گاهی این عوامل عبارت‌اند از:

  • عدم تولید اسپرم سالم در مرد

  • عدم تولید تخمک سالم در زن

  • انسداد لوله‌های رحمی

  • عدم توانایی اسپرم در بارور کردن تخمک

  • عدم توانایی تخمک بارور در لانه گزینی در رحم

با توجه به موارد ذکر شده ناباروری به دو نوع اولیه و ثانویه تقسیم می‌شود که در ادامه به شرح هر یک خواهیم پرداخت.

ناباروری اولیه

از نظر مراکز ناباروری در ایران، این نوع بیماری همانگونه که از نامش پیداست، در همان ابتدا و به دلیل عوامل اکتسابی یا مادرزادی اتفاق می‌افتد.

ناباروری ثانویه

در ناباروری ثانویه، فرد پس از تجربه یک بارداری و با داشتن فرزند، دیگر باردار نمی‌شود.

مرکز ناباوری

در این مراکز، تیم‌های تخصصی آماده تلاش جهت یافتن راه‌حل‌های قطعی برای خانم‌هایی هستند که موفق به بارداری نشده یا سقط‌های مکرر داشته‌اند. متخصصان مراکز، کلیه مراحل را به صورت تخصصی، از آزمایشات ابتدایی تا مشکلات لانه گزینی را بررسی می‌کنند؛ به طوری‌که تا کنون بسیاری از عواملی که سبب ناباروری شده، مانند بیماری‌های ژنتیکی، تالاسمی، بیماری‌های هموفیلی و حتی عضلانی در مراکز ناباروری در ایران شناسایی شده است.

کلینیک‌های ناباروری ایران در بسیاری از زمینه‌ها، حتی از سایر کشورهای پیشرفته پیشی گرفته‌ و مورد توجه و استقبال سایر کشورها قرار دارند. برخی از مهم‌ترین اقدامات و مزایای مراجعه به مراکز ناباروری ایران عبارت‌اند از:

انجام آزمایشات مرتبط با ناباروری

در این مراکز جهت پی بردن به مشکل، زوجین را تحت آزمایشات متعدد و مختلف قرار می‌دهند. یکی از این آزمایش‌ها آنالیز مایع منی است که با نام آزمایش شمارش اسپرم نیز شناخته می‌شود. برای این کار بعد از دریافت اسپرم مرد، از سلامت و زنده بودن، تعداد مناسب اسپرم‌ها، شکل اسپرم‌ها و حتی حرکت آن‌ها اطمینان حاصل می‌کنند. با دریافت نتیجه این آزمایش پزشک متوجه می‌شود که مرد نابارور است یا خیر.

انجام این آزمایش و گرفتن نمونه شرایط خاصی دارد که عبارت‌اند از:

  • از 24 تا 72 ساعت قبل نباید انزال صورت بگیرد.

  • قبل از آزمایش از مصرف هر گونه دخانیات، مواد الکلی و کافئین‌ها جلوگیری شود.

  • قبل از آزمایش از مصرف داروهای گیاهی خودداری شود.

انتخاب پزشک

یکی از خدماتی که در مراکز ناباروری در ایران به مراجعه‌کنندگان ارائه می‌شود، انتخاب پزشک توسط زوجین است؛ این اقدام کاملا اختیاری است. در بسیاری از موارد بیماران از طریق اطلاعاتی که از اطرافیان یا مراجعه‌کنندگان در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد، علاقه دارند مسیر درمان را با پزشک مد نظر خود طی کنند که این مورد در این مراکز اختیاری است و طبق سلیقه و نظرخود افراد است.

مشاوره‌های تخصصی

در این مراکز مشاوران کاربلد و دلسوزی حضور دارند که از مرحله ابتدایی تا انتها در کنار مراجعه‌کنندگان هستند. این مشاوران با کسب اطلاعات از شرایط افراد و طبق نتایج آزمایشات آن‌ها به آن‌ها پیشنهادهایی را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد.

مزایای درمان ناباروری به روش IVF

علاوه بر موارد ذکر شده که سبب به دست آوردن اطلاعات در ارتباط با عدم باروری زوجین مراجعه‌کننده به این مراکز می‌شود، چندین مزیت نسبت به درمان ناباروری به روش IVF وجود دارد. به طور مثال استفاده از روش IVF، سبب غلبه بر ناباروری زنان و مردان شده و سبب می‌شود که آن‌ها مجبور به انجام عمل‌های احتمالی و پرخطر برای بچه‌دار شدن نباشند.

رویان، یکی از بهترین مراکز درمان ناباروری ایران

یکی از معروف‌ترین مراکز ناباروری در ایران، رویان است که تاکنون موفقیت‌های بسیاری در زمینه‌های مختلف مانند داشتن اولین فرزند ICSI در ایران، تأسیس بانک تخمدان، تولد فرزند اول حاصل از IVF در تهران، تأسیس بانک عمومی و خصوصی خون بند ناف و تولد اولین فرزند حاصل از تکنیک PGD به دست آورده است.

مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری ابن سینا در تهران

این مرکز دارای کلینیک‌های متعدد و مجهز است که در زمینه‌های مختلف مانند درمان سقط، سلامت جنسی، لاپاراسکوپی، سرکلاژ، فریز جنین، رحم اجاره‌ای و IVF، سابقه درخشان دارد.

مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری نوین مشهد

این مرکز که فعالیت خود را از سال 1396 آغاز کرد، با ارائه خدمات تخصصی به زوجین نابارور، لانه‌گزینی و سلامت جنین به موفقیت‌های بسیاری دست یافته است.

درمان نازایی با مراجعه به مراکز ناباروری معتبر

برای انتخاب یک مرکز درمان ناباروری با در نظر گرفتن شرایط خود و با انتخاب دقیق و صحیح، مشکل را پیگیری و درمان را آغاز کنید. به دلیل کسب موفقیت‌های بسیار در زمینه‌های مختلف و رفع مشکلات ناباروری زوجین، از این مراکز در ایران استقبال بسیار شده؛ به طوری که از سایر کشورها، مانند کشورهای عربی به آن‌ها مراجعه می‌کنند. در گذشته بر این باور بودند که برخی زوج‌هایی که توانایی باروری ندارند، به خواست و اراده الهی بوده و راه‌حل چندانی برای آن وجود ندارد. امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی این باور کمرنگ شده است.

با مراجعه به مراکز ناباروری در ایران که در جای جای کشور تأسیس شده‌اند و سابقه درخشان، همراه با موفقیت در زمینه رفع مشکلات ناباروری دارند، تا حدود زیادی نازایی درمان شده و نگرانی چندانی در این باره وجود ندارد. در این مقاله سعی بر آن بود که با بررسی عوامل و علل ناباروری به معرفی مراکز درمانی معتبر نیز پرداخته و مطالب را در اختیار شما قرار دهیم تا در مواقع نیاز از این مطالب بهره بگیرید.

منبع: تجمیل کلینیک

برچسب ها : ناباروری,مراکز درمان ناباروری,ivfSource link

Leave A Reply

Your email address will not be published.