آیا لیزر برای بیضه ضرر دارد؟ عوارض لیزر برای مردان + بروز شده

0 93

آیا لیزر برای بیضه ضرر دارد؟ عوارض لیزر برای مردان + بروز شده

موهای زائد چه برای خانم‌ها و چه آقایان همیشه یک معضل اساسی بوده و هست. چه بسا ابزارهای مختلف و بعضا گران‌قیمتی که برای از بین بردن این موها استفاده می‌کنیم، اما چندان طولی نمی‌کشد که این موهای سمج مجددا رشد می‌کنند. حذف دائمی این موهای ناخواسته روی نواحی حساسی مانند بیضه‌ها، چیزی است که بسیاری از مردان را به سمت لیزر سوق می‌دهد. اما سوال مهم اینجاست که آیا لیزر برای بیضه ضرر دارد؟ عوارض لیزر برای مردان چیست؟ در این مقاله به این سوالات پاسخ می‌دهیم و راهنمایی‌تان می‌کنیم که درباره لیزر موهای زائد بیضه تصمیم بگیرید. از شما دعوت می‌کنیم تا انتها همراه ما باشید.

لیزر موهای زائد چگونه کار می‌کند؟

رشد موهای بدن، کاملا طبیعی است اما می‌تواند برای بسیاری از افراد ناخوشایند باشد. انواع روش‌های حذف موهای زائد مانند اپیلاسیون، اصلاح و کرم‌های موبر، زمان‌بر هستند و دوام زیادی ندارند. رشد مجدد موها پس از این روش‌های اصلاح، معمولا با خارش و سوزش همراه است و در بلند مدت باعث تغییر رنگ پوست می‌شود. ضمن دسترسی به بسیاری از نواحی بدن برای خودتان سخت است و استرس بیشتری به این فرآیند اضافه می‌کند.

به طور کلی براساس آنچه که در دوره آموزش لیزر دایود و دیگر دوره‌های مشابه توضیح داده می‌شود، لیزر موهای زائد روشی است که در آن پرتوهای لیزر فولیکول‌ها را موردهدف قرار می‌دهند تا موها را از بین ببرند و از رشد مجدد آن جلوگیری کنند. پرتو خاصی از نور، اپیدرم (سطح پوست) را دور می‌زند و صرفا فولیکول‌ها موردهدف قرار می‌گیرند. نور لیزر با رسیدن به فولیکول به گرما تبدیل شده و در نتیجه این اتفاق ساقه مو ضعیف می‌شود. طی یک دوره درمان، فولیکول می‌میرد و موها نمی‌توانند دوباره رشد کنند. پس از جلسات مداوم لیزر، رشد مجدد موها به حداقل می‌رسد و تا 90٪ کاهش می‌یابد. حتی اگر دوباره موها رشد کنند، نرم‌تر، ظریف‌تر و روشن‌تر از قبل خواهند بود.

چه قسمت‌هایی از بدن را می‌توان لیزر کرد؟ لیزر بیکینی مردان شامل کجا است؟

شما می‌توانید موهای زائد تقریبا هر نقطه از صورت و بدن خود، حتی نواحی حساسی مانند بیضه و واژن را لیزر کنید. رایج‌ترین جاهایی که مردان برای لیزر موهای زائد انتخاب می‌کنند، عبارتند از:

  • پشت و شانه‌ها
  • خط فک، خط ریش و گردن
  • باسن، اطراف مقعد و بیضه‌ها (تحت عنوان لیزر بیکینی)
  • قفسه سینه

علاوه بر جاهای فوق، لیزر موهای زائد زیر بغل و پاها نیز به ویژه در بین مردان ورزشکار مانند دوچرخه سواران، شناگران یا بدنسازان محبوبیت دارد.

مزیت لیزر موهای زائد بیضه نسبت به دیگر روش‌های اصلاح چیست؟

لیزر موهای زائد جایگزین مطمئن‌تری نسبت به اصلاح یا اپیلاسیون برای از بین بردن موهای زائد ناحیه تناسلی در مردان در نظر گرفته می‌شود، زیرا می‌تواند از رشد موهای زائد زیرپوستی یا بریدگی‌های دردناک جلوگیری کند. با این حال، لیزر موهای زائد در صورتی که موها ضخیم و تیره باشد، بهترین نتیجه را به دنبال دارد، زیرا همان طور که در بخش‌های قبل توضیح دادیم، لیزر جذب رنگدانه‌های مو می‌شود.

آیا لیزر ناحیه تناسلی مردان ضرر دارد؟

در هر دوره زیبایی و مراقبتی چه دوره‌های کار با دستگاه‌های لیزر و چه دوره‌های آموزشی کار با دستگاه لاغری ، آگاهی از عوارض جانبی احتمالی مداخله موردنظر اهمیت بسیاری دارد. لیزر موهای زائد نیز از این قاعده مستثنا نیست. برخی افراد بر این باور هستند که لیزر برای بیضه ضرر دارد و بعضا باعث ناباروری و عقیمی مردان می‌شود. در صورتی که اگر لیزر موهای زائد توسط یک متخصص آموزش دیده انجام شود، عموما برای بیضه‌ها بی‌خطر است. با این حال، توجه به این نکته ضروری است که پوست ناحیه تناسلی نسبت به سایر قسمت‌های بدن مردان حساس‌تر است. بنابراین، انتخاب یک کلینیک معتبر با پزشکان مجرب و اپراتورهای متخصص در لیزر موهای زائد برای مناطق حساس بسیار اهمیت دارد.

چند جلسه برای لیزر بیضه‌ها و حذف دائمی موهای زائد لازم است؟

بر اساس آنچه که در دوره‌های آموزش آنلاین اپراتور لیزر گفته می‌شود برای کسب بهترین نتیجه و حذف دائمی موهای زائد بیضه‌ها حداقل 6 جلسه و هر جلسه به فاصله یک ماه باید برای لیزر مراجعه کنید. بعد از این، مراجعه هر 6 ماه یک بار و پس از آن سالی یک بار به عنوان جلسات یادآور و به منظور جلوگیری از رشد مجدد موها الزامی است. با این حال تعداد جلسات مورد نیاز ممکن است بسته به ناحیه تحت درمان و عوامل فردی مانند میزان تحمل درد متفاوت باشد.

نحوه لیزر ناحیه تناسلی مردان به چه صورت است؟ آیا لیزر بیضه‌ها درد دارد؟

لیزر موهای زائد روی بیضه‌ها می‌تواند فرایند دردناکی باشد، اما می‌توان قبل از هر بار لیزر، از داروهای بی‌حس کننده موضعی مانند مانند محصولات حاوی لیدوکائین برای مدیریت درد در طول درمان استفاده کرد. به این منظور معمولا نیم ساعت قبل از لیزر، پماد لیدوکائین را روی ناحیه موردهدف می‌زنند تا خوب بی‌حس شود. البته برخی دستگاه‌های لیزر نیز به سیستم کولینگ مجهز هستند و در طول لیزر، باد خنکی به روی پوست می‌وزند که همین، از شدت درد می‌کاهد. همچنین قبل از اعمال بعضی از دستگاه‌های لیزر، ژلی روی پوست مالیده می‌شود که اثر مشابهی با کولینگ دارد.

آیا لیزر بیضه‌ها باعث ناباروری می‌شود؟

دستگاه‌های لیزر موهای زائد صرفا فولیکول‌ها را موردهدف قرار می‌دهند و عمیق‌تر از این نفوذ نمی‌کنند. بنابراین قاعدتا نباید تاثیری بر قدرت باروری مردان داشته باشند. با این حال اطلاعات خاصی در مورد اینکه آیا لیزر موهای زائد روی بیضه‌ها می‌تواند بر باروری یا عملکرد جنسی مردان تاثیر بگذارد یا خیر، در دسترس نیست. توصیه می‌شود برای مشاوره شخصی در مورد این موضوع با یک متخصص مشورت کنید.

آموزش کار با دستگاه‌های لیزر در آکادمی تخصصی مای اسکین

در این مقاله توضیح دادیم که دستگاه‌های لیزر چگونه کار می‌کنند و آیا لیزر برای بیضه ضرر دارد یا نه. با توجه به محبوبیت روزافزون لیزر موهای زائد، شما می‌توانید با شرکت در دوره‌های آموزشی مربوطه نحوه کار با این دستگاه‌ها را یاد بگیرید و وارد حرفه پردرآمدی شوید.

به این منظور، یکی از معتبرترین آموزشگاه‌ها آکادمی تخصصی مای اسکین است که دوره‌های جامعی را در زمینه آموزش کار با دستگاه‌های لیزر و همچنین دیگر مداخلات زیبایی مربوط به پوست و مو برگزار می‌کند. بعد از اتمام دوره‌ها مدرک معتبری به شما اعطا می‌شود که با در دست داشتن آن به راحتی می‌توانید وارد این بازار کار سودآور شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر به وب‌سایت این آکادمی به نشانی skinhairacademy.ir مراجعه کنید.


۱۹ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۳۷

اشتراک گذاری (چگونه میتوانید این مطلب را برای دیگران بفرستید)Source link

Leave A Reply

Your email address will not be published.